Andrea Pirlo przemówił po blamażu. "Nasz cel się nie zmienia"

Trener Juventusu nie ukrywał rozczarowania po przegranej z beniaminkiem. - To był zły dzień pod każdym względem. Popełnialiśmy zbyt dużo błędów - stwierdził Andrea Pirlo.

Rafał Szymański
Andrea Pirlo PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Andrea Pirlo
W 28. kolejce Serie A zespół "Starej Damy" doznał sensacyjnej porażki z Benevento Calcio (0:1). Szalę zwycięstwa na korzyść przyjezdnych w 69. minucie przechylił Adolfo Gaich.

Piłkarze Juventusu stworzyli mnóstwo sytuacji podbramkowych, jednak koledzy Kamila Glika sukcesywnie odpierali ataki. Podopieczni Andrea Pirlo w chwili obecnej zajmują dopiero 3. miejsce w ligowej tabeli i praktycznie stracili szanse na obronę mistrzostwa kraju.

Pirlo podzielił się swoimi odczuciami na konferencji prasowej. - Dzisiaj nie było żadnej presji, tylko oczekiwania. To był zły dzień pod każdym względem. Popełnialiśmy zbyt dużo błędów. Nie można grać w ten sposób. Benevento było dobrze zorganizowane - podkreślił szkoleniowiec.

Nie ustają spekulacje na temat przyszłości trenera. Dyrektor sportowy klubu ostatnio zapewnił, że 41-latek poprowadzi drużynę w następnym sezonie (więcej TUTAJ). - Musimy kontynuować naszą pracę. Potrzebujemy innego podejścia, ale nasz cel się nie zmienia. Każdego dnia ocenia mnie wiele osób, sam nie zamierzam tego robić - powiedział Pirlo.

Po przerwie reprezentacyjnej Juventus zagra w meczu derbowym z Torino FC. To spotkanie zaplanowane jest na 4 kwietnia.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)