Hat-trick pomocnika Lecha Poznań. Kanonada w Lubinie

W pierwszej w tym roku przerwie reprezentacyjnej kluby rywalizujące w PKO Ekstraklasie rozgrywają sparingi. W piątek skuteczni byli Lech Poznań i KGHM Zagłębie Lubin.

Michał Skóraś PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Michał Skóraś
Lech Poznań zwyciężył 4:0 z KKS-em 1925 Kalisz. Zespołowi Ryszarda Wieczorka przypada w ten weekend pauza spowodowana nieparzystą liczbą drugoligowców, dlatego mógł w piątek odwiedzić Poznań. Najlepszym strzelcem sparingu był Michał Skóraś, który spędził na boisku pełne 80 minut i oddał trzy strzały do bramki. Jednego gola dołożył sprowadzony w zimowym oknie transferowym Aron Johannsson, który wcześniej również asystował. Nie grali z powodu problemów zdrowotnych Pedro Tiba i Mikael Ishak, a także Dani Ramirez, który dostał kilka dni wolnego w związku z narodzinami dziecka.

Dwa razy więcej goli padło w Lubinie. KGHM Zagłębie zwyciężyło 5:3 z Górnikiem Zabrze. Już niedawna konfrontacja tych klubów w PKO Ekstraklasie była wypełniona sytuacjami podbramkowymi. Skuteczność nie była wtedy atutem pokonanych 0:2 Miedziowych. Poprawili się w piątek. Hat-trickiem popisał się Karol Podliński, a pozostałe uderzenia do bramki oddali skuteczni także przed przerwą reprezentacyjną Patryk Szysz i Filip Starzyński.

Stal Mielec wygrała 2:1 z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego również nie zagrają w ten weekend o punkty z powodu powołania Marcina Grabowskiego do młodzieżowej reprezentacji Polski. Konfrontacja została rozstrzygnięta po przerwie przez Andreję Prokicia.

Najmniej skuteczna okazała się ostatnia drużyna w tabeli PKO Ekstraklasy. Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało 0:1 z czeskim MFK Karvina. Po nieco ponad kwadransie straciło gola i nie potrafiło na niego odpowiedzieć do ostatniego gwizdka. Bielszczanie przeważali, ale wykończenia zabrakło między innymi akcjom Dmytro Baszłaja oraz Desleya Ubbinka.

Lech Poznań - KKS 1925 Kalisz 4:0 (2:0)
1:0 - Michał Skóraś 11'
2:0 - Aron Johannsson 18'
3:0 - Michał Skóraś 73'
4:0 - Michał Skóraś (k.) 78'

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 5:3 (3:3)
5:3 - Karol Podliński 63'

Stal Mielec - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1)
1:0 - Grzegorz Tomasiewicz (k.) 15'
1:1 - Roman Gergel 38'
2:1 - Andreja Prokić 49'

Podbeskidzie Bielsko-Biała - MFK Karvina 0:1 (0:1)
0:1 - Lukas Bartosak 16'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Lech Poznań awansuje w tym sezonie do europejskich pucharów?