PKO Ekstraklasa. Dariusz Żuraw: Trudno znaleźć słowa

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Dariusz Żuraw
PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Dariusz Żuraw

Lech Poznań prowadził z Jagiellonią Białystok, ale mecz przegrał. W szoku po porażce był opiekun Kolejorza Dariusz Żuraw. - To cholernie boli. Zabrakło nam charakteru - przyznał opiekun wicemistrzów Polski.

Piłkarze Lecha Poznań pokonując Jagiellonię Białystok mogli zbliżyć się do europejskich pucharów. Porażka 2:3 sprawiła, że Kolejorz znacznie ograniczył swoje szanse na ligowe podium na koniec sezonu.

- Trudno znaleźć słowa, aby opisać, co się tutaj wydarzyło. Rozegraliśmy niezłą 1. połowę. Po chwili dekoncentracji na początku później przejęliśmy inicjatywę i zdobyliśmy dwie bramki. Wszystko wyglądało dobrze. Po przerwie po czerwonej kartce dla gracza rywali chcieliśmy wygrać na stojąco. Mieliśmy okazję na 3:1, ale później wydarzyło się coś co jest nie do opisania. To cholernie boli. Zabrakło nam charakteru, aby wybiegać ten mecz. To musimy przeanalizować. Chcąc o coś grać nie można w taki sposób rozdawać punktów - smucił się opiekun Kolejorza Dariusz Żuraw.

Zadowolony po wygranej był oficjalnie debiutujący jako pierwszy trener na ławce Jagiellonii Rafał Grzyb. - Chciałem pogratulować drużynie. Grając w dziesięciu potrafiła doprowadzić do wygranej. Lech ma bardzo dobrych zawodników. W 1. połowie napsuli nam sporo krwi. Łatwo dochodzili do okazji bramkowych. Straciliśmy gole po stałych fragmentach gry, a na nie mieliśmy zwracać uwagę. Odpowiadaliśmy kontrami czy golem na początku spotkania. Oddaliśmy pole rywalom - ocenił premierową odsłonę szkoleniowiec gości. - Po przerwie kartka dla Błażeja Augustyna zmieniła obraz gry. Przeprowadziliśmy bardzo dobre zmiany i dzięki rezerwowym w końcówce potrafiliśmy przeważyć wygraną na swoją korzyść - podsumował Grzyb.

Dariusz Żuraw w kolejnym sezonie będzie trenerem Lecha Poznań?