eWinner II liga: wróciła skuteczność Górnika Polkowice. Inny kandydat do awansu zawodzi

Piłkarze Górnika Polkowice oraz Chojniczanki odnieśli przekonujące zwycięstwa. Oba kluby uciekają w tabeli Wigrom Suwałki, których porażka 0:3 ze Śląskiem II Wrocław była największym zaskoczeniem soboty na najniższym szczeblu centralnym.

piłki WP SportoweFakty / Alex Burstow / Na zdjęciu: piłki
Górnik Polkowice przypomniał, w jaki sposób zdystansował pozostałych drugoligowców pod względem bramkostrzelności w rundzie jesiennej. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia zdemolowali 4:0 Lecha II Poznań. Do zdobycia prowadzenia była im potrzebna mniej niż minuta, a Mateusz Piątkowski nie tylko otworzył wynik, ale również podwyższył prowadzenie Górnika. W drugiej połowie przymierzyli do bramki Eryk Sobków i Michał Danilczyk. Górnik zagrał z rozmachem i przynajmniej do niedzieli jest na pierwszym miejscu w tabeli.

Chojniczanka rozegrała mecz z Błękitnymi Stargard z dużym spokojem, jakiego wymaga się się od kandydata do awansu. Zwycięstwo 2:0 zapewniła sobie strzałami Adama Ryczkowskiego i Szymona Skrzypczaka w pierwszej połowie. Przed swoimi skutecznymi atakami, przeczekała próby podopiecznych Adama Topolskiego, a w drugiej, nieatrakcyjnej połowie pilnowała wyniku.

Górnik ma osiem punktów przewagi, a Chojniczanka siedem nad piątymi Wigrami Suwałki. Szansa podopiecznych Dawida Szulczka na zajęcie miejsca premiowanego awansem jest coraz mniejsza. Wigry niespodziewanie przegrały 0:3 ze Śląskiem II Wrocław. Pierwsza konkretna akcja po przerwie dała prowadzenie beniaminkowi, a najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był autor dubletu Sebastian Bergier. Pościg utrudniła gościom druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Pawła Gieracha.

Generalnie trzymanie nerwów na wodzy nie wychodziło drugoligowcom. W czterech z sześciu sobotnich meczów była czerwona kartka. Podkreślić można zwycięstwa dwóch najgorszych dotąd klubów ligi. Hutnik Kraków poskromił Olimpię Grudziądz, a zwycięstwo 2:1 na terenie Biało-Zielonych pozwoliło mu opuścić strefę spadkową. Ostatni w tabeli pozostaje Znicz Pruszków, ale przynajmniej przerwał długi kryzys i pokonał 2:1 Sokoła Ostróda.

24. kolejka eWinner II ligi:

Górnik Polkowice - Lech II Poznań 4:0 (2:0)
1:0 - Mateusz Piątkowski 1'
2:0 - Mateusz Piątkowski 10'
3:0 - Eryk Sobków 51'
4:0 - Michał Danilczyk 70'

Błękitni Stargard - Chojniczanka 0:2 (0:2)
0:1 - Adam Ryczkowski (k.) 26'
0:2 - Szymon Skrzypczak 35'

Śląsk II Wrocław - Wigry Suwałki 3:0 (0:0)
1:0 - Bartosz Boruń 46'
2:0 - Sebastian Bergier (k.) 56'
3:0 - Sebastian Bergier 90'

Olimpia Grudziądz - Hutnik Kraków 1:2 (1:1)
0:1 - Patryk Kieliś 32'
1:1 - Joao Criciuma 45'
1:2 - Kamil Sobala 67'

Znicz Pruszków - Sokół Ostróda 2:1 (1:1)
0:1 - Dawid Wolny 5'
1:1 - Mateusz Grudziński 35'
2:1 - Maciej Wichtowski 78'

Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 1:3 (0:0) 0:1 - Krystian Pieczara 46' 0:2 - Krystian Pieczara 57' 1:2 - Damian Poliński 59' 1:3 - Grzegorz Goncerz 90'

19 Bytovia Bytów 36 8 10 18 46:65 34

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Górnik Polkowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?