eWinner II liga: wróciła skuteczność Górnika Polkowice. Inny kandydat do awansu zawodzi

Piłkarze Górnika Polkowice oraz Chojniczanki odnieśli przekonujące zwycięstwa. Oba kluby uciekają w tabeli Wigrom Suwałki, których porażka 0:3 ze Śląskiem II Wrocław była największym zaskoczeniem soboty na najniższym szczeblu centralnym.
piłki WP SportoweFakty / Alex Burstow / Na zdjęciu: piłki

Górnik Polkowice przypomniał, w jaki sposób zdystansował pozostałych drugoligowców pod względem bramkostrzelności w rundzie jesiennej. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia zdemolowali 4:0 Lecha II Poznań. Do zdobycia prowadzenia była im potrzebna mniej niż minuta, a Mateusz Piątkowski nie tylko otworzył wynik, ale również podwyższył prowadzenie Górnika. W drugiej połowie przymierzyli do bramki Eryk Sobków i Michał Danilczyk. Górnik zagrał z rozmachem i przynajmniej do niedzieli jest na pierwszym miejscu w tabeli.

Chojniczanka rozegrała mecz z Błękitnymi Stargard z dużym spokojem, jakiego wymaga się się od kandydata do awansu. Zwycięstwo 2:0 zapewniła sobie strzałami Adama Ryczkowskiego i Szymona Skrzypczaka w pierwszej połowie. Przed swoimi skutecznymi atakami, przeczekała próby podopiecznych Adama Topolskiego, a w drugiej, nieatrakcyjnej połowie pilnowała wyniku.

Górnik ma osiem punktów przewagi, a Chojniczanka siedem nad piątymi Wigrami Suwałki. Szansa podopiecznych Dawida Szulczka na zajęcie miejsca premiowanego awansem jest coraz mniejsza. Wigry niespodziewanie przegrały 0:3 ze Śląskiem II Wrocław. Pierwsza konkretna akcja po przerwie dała prowadzenie beniaminkowi, a najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był autor dubletu Sebastian Bergier. Pościg utrudniła gościom druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Pawła Gieracha.

Generalnie trzymanie nerwów na wodzy nie wychodziło drugoligowcom. W czterech z sześciu sobotnich meczów była czerwona kartka. Podkreślić można zwycięstwa dwóch najgorszych dotąd klubów ligi. Hutnik Kraków poskromił Olimpię Grudziądz, a zwycięstwo 2:1 na terenie Biało-Zielonych pozwoliło mu opuścić strefę spadkową. Ostatni w tabeli pozostaje Znicz Pruszków, ale przynajmniej przerwał długi kryzys i pokonał 2:1 Sokoła Ostróda.