El. MŚ 2022. W Astanie Mbappe zmarnował rzut karny. Francja jednak nie zapłakała

Reprezentacja Francji po potknięciu w meczu z Ukrainą w kolejnej potyczce eliminacyjnej do mistrzostw świata rywalizowała na wyjeździe z Kazachstanem. Mistrzowie świata pewnie wygrali 2:0. Kwadrans przed końcem rzut karny zmarnował Kylian Mbappe.

Michał Piegza
Paul Pogba Getty Images / Na zdjęciu: Paul Pogba
Francuzi po potknięciu w meczu 1. kolejki eliminacji do mistrzostw świata z Ukrainą (remis 1:1), w kolejnej batalii nie mieli problemów z wygraną.

Wyjazdowe spotkanie z Kazachstanem od początku toczyło się pod dyktando mistrzów świata. Pierwszą klarowną szansę Trójkolorowi wykreowali sobie w 20. minucie i od razu zadali skuteczny cios. Anthony Martial w polu karnym zagrał do Ousmane Dembele, ten płasko uderzył. Zasłonięty bramkarz nie był w stanie skutecznie interweniować.

Po objęciu prowadzenia goście kontrolowali przebieg gry, a chwilę przed przerwą podwyższyli wynik. Po dograniu z rogu Sergiej Maily uderzył głową do własnej bramki. Chwilę po zmianie stron futbolówka po raz trzeci znalazła się w siatce Kazachów. Trafienia Antoine'a Griezmanna arbiter nie uznał, słusznie dopatrując się spalonego.

Goście do końca meczu szukali kolejnych goli. W 69. minucie z kilku metrów głową uderzał Dembele, ale przymierzył wprost w bramkarza. W 75. minucie w polu karnym sfaulowany został Kylian Mbappe. Sam poszkodowany jednak zmarnował "jedenastkę". Jego strzał odbił bramkarz.

Trójkolorowi bez problemów dowieźli wygraną i po dwóch meczach mają w dorobku cztery punkty.

Kazachstan - Francja 0:2 (0:2)
0:1 - Ousmane Dembele 20'
0:2 - Sergiej Maily (sam.) 44'

W  75. minucie Mbappe nie wykorzystał rzutu karnego (Mokin obronił).

Kazachstan: Aleksandr Mokin - Marat Bystrow, Temirlan Jerlanow, Sergiej Maily, Nuraly Alip, Rusłan Valiullin (83' Maxim Samorodow) - Serikzan Mużikow (65' Jan Worogovskij), Askhat Tagybergen, Vladislav Vassiljev (88' Elkhan Astanow), Azat Nurgalijew (83' Ramazan Karimow) - Maxim Fedin (67' Jerkebulan Tunggyshbajew).

Francja: Hugo Lloris - Leo Dubois, Kurt Zouma, Clement Lenglet, Lucas Digne - Paul Pogba (60' Adrien Rabiot), Tanguy Ndombele (82' Moussa Sissoko) - Thomas Lemar, Antoine Griezmann, Anthony Martial (59' Kylian Mbappe) - Ousmane Dembele (90' Kingsley Coman).

Żółta kartka: Dembele (Francja).

Sędzia: Aleksei Kułbakow (Białoruś).

Francja ponownie zostanie mistrzem świata?