Eliminacje MŚ 2022. Kamil Glik zwrócił się do kibiców. "To widać, słychać i czuć"

Grając bez Roberta Lewandowskiego, reprezentacja Polski była skazywana na porażkę w spotkaniu z Anglią na Wembley. Tymczasem Biało-Czerwonym zabrakło niewiele, by wywieźć z Londynu cenny punkt. Po meczu Kamil Glik skierował kilka słów do kibiców.

Michał Fabian
Kamil Glik PAP/EPA / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Kamil Glik
Gdy w 58. minucie Jakub Moder pokonał Nicka Pope'a, doprowadzając do remisu w meczu z Anglią w eliminacjach MŚ 2022, zapachniało niespodzianką. Reprezentacja Polski wyraźnie odżyła po słabiutkiej pierwszej połowie. Niestety moment dekoncentracji w końcówce sprawił, że Biało-Czerwoni wracają z Londynu bez punktów. Harry Maguire zapewnił Anglikom zwycięstwo 2:1 (więcej TUTAJ>>).

Pod nieobecność kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego kapitanem reprezentacji Polski był Kamil Glik. Doświadczony obrońca zwrócił się po meczu na Wembley do kibiców. Podziękował im za wsparcie.

"Dziękujemy za ciepłe słowa, jesteście z nami, to widać, słychać i czuć" - napisał 82-krotny reprezentant Polski.

Mecz na Wembley był rozgrywany bez publiczności, w atmosferze dalekiej od piłkarskiego święta. Pozostaje mieć nadzieję, że w jesiennych spotkaniach - w tym w rewanżowej potyczce Polaków z Anglikami, 8 września - trybuny będą mogły być wypełnione przynajmniej częściowo.

Po trzech kolejkach reprezentacja Polski zajmuje dopiero czwarte miejsce w grupie I eliminacji MŚ 2022 - z czterema punktami na koncie. Prowadzi Anglia (9 pkt.), przed Węgrami (7) i Albanią (6). Tabelę można zobaczyć TUTAJ>>

Kolejny mecz w walce o mundial w Katarze Biało-Czerwoni rozegrają 2 września - u siebie z Albanią.

Jak ocenisz występ reprezentacji Polski na Wembley?