Neymar chciał się rzucić na rywala! Do akcji musieli wkroczyć ochroniarze

W samej końcówce meczu PSG - Lille doszło do ostrego spięcia pomiędzy Neymarem i Tiago Djalo. Okazuje się, że piłkarze mieli sobie wiele do powiedzenia także poza boiskiem.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
awantura podczas meczu PSG - Lille Getty Images / Xavier Laine / Na zdjęciu: awantura podczas meczu PSG - Lille
W 90. minucie Neymar starł się przy linii bocznej boiska z Tiago Djalo. Sytuacja miała miejsce przy prowadzeniu Lille OSC 1:0. Z tego względu Brazylijczyk chciał błyskawicznie wznowić grę i wyraźnie odepchnął rywala, który miał piłkę w rękach.

Między zawodnikami doszło do przepychanek i do akcji wkroczył sędzia. Zarówno Neymar, jak i Djalo obejrzeli po drugiej żółtej kartce, dlatego musieli przedwcześnie opuścić boisko. To jednak nie wszystko.

Udając się do szatni, piłkarze mieli sobie jeszcze wiele do powiedzenia. Ostro dyskutowali, a już w tunelu prowadzącym do szatni prawie doszło do rękoczynów! Ostatecznie między zawodnikami pojawili się ochroniarze, którzy w ostatniej chwili powstrzymali ich przed skoczeniem sobie do gardeł.

Francuskie media przypominają, że to kolejna sytuacja, w której Neymar wyraźnie nie wytrzymał ciśnienia. "Po raz kolejny pękł, pełen nerwów i frustracji, której nie może okiełznać. Po co atakować w ten sposób na Tiago Djalo, skoro jest kilka minut do końca meczu, a on ma już żółtą kartkę? (...) Co się działo poza boiskiem? Brazylijczyk był gotowy zmierzyć się z rywalem. Okropne obrazy, które pokazują, że nadal nie może przezwyciężyć swojej frustracji" - czytamy w relacji francuskiego serwisu "Foot Mercato".

Dla Neymara był to dopiero drugi mecz po ponad miesiącu przerwy spowodowanej kontuzją. W najbliższą środę jego Paris Saint-Germain zagra na wyjeździe z Bayernem Monachium w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)