Ligue 1. Porażka PSG w meczu na szczycie! Neymar nie wytrzymał

Piłkarze Mauricio Pochettino zaprzepaścili szansę na to, by odrobić stratę do lidera. Paris Saint-Germain przegrało na Parc des Princes z Lille OSC (0:1). Neymar przedwcześnie opuścił murawę.

Rafał Szymański
Neymar (z prawej) walczy o piłkę PAP/EPA / IAN LANGSDON / Na zdjęciu: Neymar (z prawej) walczy o piłkę
Przed pierwszym gwizdkiem obie drużyny miały problemy kadrowe. Wcześniej poinformowano, że Marco Verratti otrzymał pozytywny wynik testu na obecność kooronawirus. Alessandro Florenzi miał bliski kontrakt ze swoim rodakiem, dlatego został wysłany na kwarantannę. Po stronie Lille nie mógł wystąpić Yusuf Yazici, który również zachorował.

Już po 7 minutach gry Neymar mógł trafić do siatki. Angel Di Maria dograł do Brazylijczyka, gwiazdor próbował zaskoczyć bramkarza strzałem nożycami, jednak bezskutecznie. Później blisko zdobycia bramki był Kylian Mbappe, tym razem refleksem wykazał się Mike Maignan.

Goście doszli do głosu w 20. minucie tej rywalizacji. Jonathan Ikone dostrzegł w polu karnym Jonathana Davida. Kanadyjczyk oddał strzał z niewielkiej odległości, Thilo Kehrer zmienił tor lotu piłki i zmylił swojego bramkarza. Jeszcze przed zmianą stron strzelec gola musiał opuścić murawę z powodu kontuzji, zastąpił go Timothy Weah.

Od początku drugiej połowy miejscowi dyktowali tempo gry, natomiast zawodnicy Christophe'a Galitera sukcesywnie odpierali kolejne ataki. W 61. minucie próbę z dystansu podjął Neymar, Maignan był bezbłędny.

Po chwili napastnik zmarnował stuprocentową sytuację. 29-latek uderzał głową po dośrodkowaniu Marquinhosa. W końcówce Burak Yilmaz stanął oko w oko z golkiperem rywali, Keylor Navas zażegnał niebezpieczeństwo pod bramką. W 90. minucie Neymar nie wytrzymał i wdał się w przepychankę z Tiago Djalo. Obaj gracze zostali odesłani do szatni. Ostateczny rezultat nie uległ już zmianie.

Po sobotnim zwycięstwie zespół Lille utrzymał się na fotelu lidera Ligue 1. W chwili obecnej podopieczni Mauricio Pochettino mają 3 oczka straty. Na najniższym stopniu podium znajduje się AS Monaco.

Olympique Lyon również stracił punkty. Ekipa Rudiego Garcii tylko zremisowała 1:1 z sąsiadującym w tabeli RC Lens.

Paris Saint-Germain - Lille OSC 0:1 (0:1)
0:1 - Jonathan David 20'

PSG: Keylor Navas - Thilo Kehrer (64' Colin Dagba), Presnel Kimpembe, Marquinhos, Abdou Diallo (64' Mitchel Bakker), Idrissa Gueye (71' Rafinha), Leandro Paredes, Angel Di Maria, Neymar, Kylian Mbappe, Moise Kean (64' Julian Draxler).

Lille: Mike Maignan - Tiago Djalo, Sven Botman, Jose Fonte, Reinildo, Renato Sanches (73' Burak Yilmaz), Boubakary Soumare, Benjamin Andre, Jonathan Bamba, Jonathan David (35' Timothy Weah), Jonathan Ikone (90+3' Domagoj Bradarić).

Żółte kartki: Gueye, Paredes, Neymar, Diallo, Mbappe (PSG) - Fonte, Djalo, Andre (Lille).

Czerwone kartki: Neymar (za drugą żółtą) - Djalo (za drugą żółtą).

Sędzia: Benoit Bastien.