Gwiazda Legii łamie obostrzenia? Zdradziły go media społecznościowe

Obecnie w całej Polsce panują ścisłe obostrzenia sanitarne mające na celu powstrzymania transmisji koronawirusa w społeczeństwie. Jednak jak pokazał Bartosz Kapustka, sportowcy są poza prawem. Piłkarz Legii świętował zwycięstwo na hucznej imprezie.

Artur Babicz
Artur Babicz
Bartosz Kapustka PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Bartosz Kapustka
Po sobotniej wygranej z Pogonią Szczecin, Legia Warszawa znacząco przybliżyła się do obrony tytułu mistrza Polski. Jednym z kluczowych ogniw warszawskiej drużyny w sezonie 2020/2021 jest niewątpliwie Bartosz Kapustka, który wraca do swojej optymalnej dyspozycji. Wygląda jednak na to, że pomocnik niedługo może mieć niemałe problemy.

Wszystko za sprawą złamania obostrzeń sanitarnych obecnie obowiązujących w kraju. Do 9 kwietnia na terenie całego kraju mocno ograniczono aktywność społeczną, co ma na celu zmniejszenie transmisji wirusa SARS-CoV-2. Jest to niezbędne ze względu na bardzo dużą liczbę zakażeń i braki w polskich szpitalach.

Jak się okazuje, gwiazda warszawskiej Legii nie zwraca uwagi na obecne ograniczenia. Piłkarz zaraz po meczu z Pogonią, jeszcze w dresie klubowym, udał się na imprezę do swoich znajomych. Po zdjęciach, które zamieszczono na Instagramie oraz Twitterze można zobaczyć, że z pewnością były tam łamane dotychczasowe zalecenia sanitarne panujące w kraju.

Co więcej, nieodpowiedzialne zachowanie Bartosza Kapustki mogłoby mieć szersze konsekwencje dla całej ligi. Istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że przy ewentualnym zakażeniu COVID-19 podczas imprezy, on mógłby transmitować wirusa na innych piłkarzy lub pracowników klubu.


Zobacz także: Polski trener będzie pracował w Azji
Zobacz także: Bayern z kolejnym rekordem

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nawet Lewandowski nie powstydziłby się takiego gola! Wow!


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Czy w czasie pandemii COVID-19 piłkarze powinni być dotkliwie karani za łamanie obostrzeń sanitarnych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×