Wielki skandal w meczu La Liga. Piłkarze zeszli z boiska [WIDEO]

W Hiszpanii wybuchł skandal po tym, jak Mouctar Diakhaby miał zostać obrażony na tle rasowym. Na boisku zrobiło się gorąco, sędzia przerwał mecz Cadiz - Valencia, a zawodnicy zeszli do szatni.

Dawid Borek
Dawid Borek
piłkarze Valencii PAP/EPA / ROMAN RIOS / Na zdjęciu: piłkarze Valencii
Do szeroko komentowanego zdarzenia w Hiszpanii doszło w 28. minucie meczu Cadiz CF - Valencia CF, przy wyniku 1:1. Juan Cala z zespołu gospodarzy rzucił coś w kierunku Mouctara Diakhaby'ego, a ten nie wytrzymał.

Gdy gra trwała, Diakhaby podszedł do przeciwnika i na środku boiska doprowadził do dyskusji. Następnie odepchnął Calę. Interweniowali koledzy piłkarzy, a po chwili usłyszeliśmy gwizdek sędziego. Ten przerwał zawody.

Co usłyszał Diakhaby? Tego nie widać w telewizyjnych powtórkach. Hiszpańskie media informują jednak, że Francuz miał być obrażony na tle rasowym przez piłkarza Cadiz CF. Potwierdziła to też Valencia.

"Nie dla rasizmu" - napisano w mediach społecznościowych. Chwilę wcześniej na boisku zrobiło się gorąco, doszło do przepychanek.

Po 15 minutach goście wrócili na plac gry. Ujawniono jednak, że piłkarze Valencii nie chcieli kontynuować zmagań. Namówił ich do tego Mouctar Diakhaby. Nalegał, by jego koledzy dokończyli mecz.

"Zawodnik, który został znieważony na tle rasowym, zażądał, by jego koledzy wrócili na boisko. Wspieramy Cię, Mouctar. Nie dla rasizmu" - skomentowano w mediach społecznościowych Valencii.

Diakhaby na boisko już nie wrócił. Zmienił go Hugo Guillamon Sanmartin.