The Championship: wygrane klubów Polaków. Tylko Kamil Jóźwiak niezadowolony

W The Championship trwa już 40. kolejka. Skromnie zwyciężyły zespoły Barnsley FC i Millwall FC z Michałem Helikiem oraz Bartoszem Białkowskim w jedenastkach. Jako zmiennik zagrał Kamil Joźwiak, a jego Derby County poniosło porażkę.

Kamil Jóźwiak Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Derby County przystąpiło do pojedynku po wyczekiwanym od siedmiu meczów zwycięstwie z Luton Town. W 40. kolejce drużynę Wayne'a Rooneya czekało trudniejsze zadanie, ponieważ ich przeciwnikiem był obecny w strefie barażowej Reading FC.

Konfrontacja nie układała się dobrze dla piłkarzy Derby. W czasie doliczonym do pierwszej połowy stracili gola po strzale Michaela Olise'a. Po przerwie na 2:0 trafił George Puscas, który w dobrym stylu wrócił do klubu po absurdalnej czerwonej kartce z meczu reprezentacji Rumunii. Ostatecznie było 3:1, a jedyna bramka dla Derby padła po wejściu z ławki rezerwowych Kamila Jóźwiaka w 62. minucie. Jej zdobywcą był Tom Lawrence.

Po komplet punktów sięgnęli piłkarze Barnsley FC. Valerien Ismael nie rezygnuje z Michała Helika, z którym w szeregach defensywa funkcjonowała poprawnie. Najważniejszym zawodnikiem w ofensywie był Daryl Dike. Amerykanin oddał dwa uderzenia do bramki Luton Town i pomógł drużynie wygrać 2:1. Dike miał szansę na hat-tricka, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Do zażartego starcia doszło w Stoke. Gospodarze podjęli Millwall FC z Bartoszem Białkowskim w szeregach. Ekipa z Londynu nacieszyła się prowadzeniem zdobytym w pierwszej połowie tylko przez pięć minut i musiała ponownie przystąpić do ataku. Po strzale Masona Bennetta w 71. minucie była już bardziej uważna i utrzymała wynik 2:1 do końca. Białkowski miał co robić, ponieważ zmierzył się z pięcioma uderzeniami celnymi.