The Championship: Bartosz Białkowski bohaterem meczu. Przełamanie Derby County

Bartosz Białkowski oraz Kamil Jóźwiak wystąpili w The Championship i obaj cieszyli się ze zwycięstwa. Bramkarz Milwall FC obronił rzut karny i uratował dwa punkty swojemu zespołowi.

Bartosz Białkowski Getty Images / Jon Hobley/MI News/NurPhoto / Na zdjęciu: Bartosz Białkowski
Millwall FC grał na The Den z Rotherham United. W pierwszej połowie było tylko jedno celne uderzenie i rozprawił się z nim w bramce gospodarzy Bartosz Białkowski. Po przerwie kompani Polaka zagrali odważniej i ruszyli do ataku. Efektem ich przyspieszenia była wygrana 1:0 dzięki strzałowi Jeda Wallace'a. Białkowski mocno pomógł w jej odniesieniu. Grający w osłabieniu gracze Rotherham wywalczyli rzut karny w 85. minucie. Podszedł do niego Michael Smith, ale swoim strzałem nie pokonał Polaka. W ten sposób Białkowski uratował dwa punkty Millwall.

Kamil Jóźwiak wystąpił we wszystkich meczach reprezentacji Polski na pierwszym zgrupowaniu pod wodzą Paulo Sousy. W dwóch z nich był zmiennikiem i tę samą rolę powierzył mu po powrocie do klubu Wayne Rooney. Derby County walczyło na własnym stadionie z Luton Town po siedmiu kolejkach bez zwycięstwa. Do przerwy prowadziło dzięki strzałowi Lee Gregory'ego w 7. minucie. Druga połowa rozpoczęła się od gola z rzutu karnego Graeme'a Shinniego. Derby objęło prowadzenie 2:0 i nie dało go sobie odebrać do ostatniego gwizdka.

Walcząca o powrót do Premier League drużyna Norwich City prowadziła mecz z Preston North End na swoich zasadach. W pierwszej połowie posiadała piłkę przez 71 procent czasu i sporadycznie pozwalała odpowiedzieć atakiem przeciwnikom. Przewagę lidera The Championship potwierdził strzałem na 1:0 Emiliano Buendia. Piłkarze z Norwich długo pilnowali korzystnego wyniku, mimo to nie wygrali. Na 1:1 trafił w doliczonym czasie Brad Potts. Przemysław Płacheta był na ławce rezerwowych.

Takim samym wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie Barnsley FC z Reading FC. Gospodarze, z Michałem Helikiem w podstawowym składzie, doprowadzili do kompromisowego wyniku w 61. minucie strzałem Alexa Mowatta z rzutu karnego.