Kolejarz nie zwalnia tempa, Hetman odbija się od dna - wyniki sobotnich spotkań 4. kolejki II ligi gr. wschodniej

Kibice Hetmana na pierwsze punkty i bramki ich drużyny w sezonie 2009/2010 musieli poczekać aż do 4. kolejki. W sobotę piłkarze z Zamościa efektownie pokonali 3:0 rzeszowską Stal. Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Kolejarza Stróże, a mają oni przed sobą do rozegrania jeszcze zaległy mecz z GKS Jastrzębie.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Hetman odbija się od dna, pojedynek średniaków na remis

Z pierwszych punktów zdobytych w tym sezonie w sobotę mogli cieszyć się kibice Hetmana Zamość. Ich pupile pokonali u siebie Stal Rzeszów 3:0. Przed tą kolejką obie ekipy sąsiadowały ze sobą w tabeli i miały na koncie zero punktów. Z pewnością jedni i drudzy wiązali z tym meczem spore nadzieje, ale zadowoleni mogą być tylko gospodarze. Wydaje się, że po tym spotkaniu Stal jest już jednym z głównych kandydatów do spadku.

Bezbramkowym remisem zakończył się mecz w Aleksandrowie Łódzkim. Niezbyt licznie zgromadzeni fani byli świadkami miernego widowiska. Miejscowy Sokół nie zdołał pokonać Jezioraka Iława. W całym meczu oba zespoły stworzyły sobie zaledwie po jednej dobrej sytuacji pod bramką rywala.

Kolejarz nie zwalnia tempa

Początek sezonu dobrze układa się dla Kolejarza Stróże. Tym razem podopieczni Jarosława Araszkiewicza wracają z kompletem punktów z Piotrkowa Trybunalskiego. Trzy punkty gościom zapewnił Bartłomiej Socha, który dwukrotnie trafił do siatki rywala. Dla piłkarzy z Małopolski jest to trzecie zwycięstwo w lidze, a mają oni jeszcze do rozegrania zaległy mecz z GKS Jastrzębie. Kolejarz w tym sezonie nie stracił jeszcze bramki.

Przeciętnie w tym sezonie spisuje się OKS 1945 Olsztyn. Tym razem piłkarze ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego nie zdołali pokonać u siebie Ruchu Wysokie Mazowieckie. Goście prowadzili od 39. minuty po trafieniu Tomasza Bzdęgi. Do pełni szczęścia zabrakło im dosłownie kilkunastu sekund. Już w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Krzysztof Filipek.

Twierdza Świtu

Wydaje się, że ten sezon dla beniaminka z Nowego Dworu Mazowieckiego może być bardzo udany. W czterech meczach Świt nie stracił jeszcze punktów. Szczególnie groźny jest na własnym obiekcie gdzie wygrał już trzy mecze. Tym razem przekonał się o tym LKS Nieciecza, który przegrał 0:1 po bramce Dariusza Zjawińskiego. Wydaje się zatem, że beniaminek z Niecieczy będzie bardzo groźnym rywalem, ale tylko na domowym stadionie.

Resovia zdemolowała rywala w 14 minut!

Chwila nieuwagi w obronie i piłkarze z Elbląga nie tylko wracali z Rzeszowa bez punktów, ale dostali jeszcze od rywala porządną lekcję futbolu. A w sobotę dla piłkarzy z Elbląga wszystko tak dobrze się zaczęło. Już w 18. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Pawła Nowackiego. Sytuacja dla gości zaczęła się komplikować w 44. minucie. Wtedy to czerwoną kartkę zobaczył Anton Kolosov. Od tego momentu goście zostali zepchnięci do defensywy. Gracze z Elbląga dzielnie bronili się do 71. minuty. Wtedy to swoją klasę pokazał Sebastian Hajduk. Napastnik Resovii w dziewięć minut zdobył cztery bramki! Po jego bramce numer cztery piłka leciała z taką prędkością, że zrobiła… dziurę w siatce. Dla zawodnika z Rzeszowa jest to już drugi hat-trick w tym sezonie. Pięć minut przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Jarosław Piątkowski.

Na czele tabeli, przynajmniej przez kilka najbliższych godzin, znajduje się Świt Nowy Dwór Mazowiecki z kompletem punktów. Jednak w niedzielę swoje mecze grają drużyny Startu Otwock oraz Pelikana Łowicz, które po trzech spotkaniach również miały komplet punktów. Wszystkim po piętach depcze Kolejarz Stróże, który ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z GKS Jastrzębie, a jak na razie nie stracił jeszcze żadnych punktów. W dole tabeli znajdują się Stal Rzeszów oraz GKS Jastrzębie, które nie mają jeszcze punktów. Jastrzębianie jak na razie grali jednak tylko dwa mecze. Z kolei tylko oczko na koncie po czterech meczach ma Concordia Piotrków Trybunalski.

Wyniki sobotnich spotkań 4. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Hetman Zamość - Stal Rzeszów 3:0 (1:0)
1:0 - Kycko 22'
2:0 - Łytwyniuk 55'
3:0 - Fundakowski 68'

Sokół Aleksandrów Łódzki - Jeziorak Iława 0:0

Concordia Piotrków Trybunalski - Kolejarz Stróże 0:2 (0:2)
0:1 - Socha 26'
0:2 - Socha 37'

OKS 1945 Olsztyn - Ruch Wysokie Mazowiecki 1:1 (0:1)
0:1 - Bzdęga 39'
1:1 - Filipek 90'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - LKS Nieciecza 1:0 (0:0)

5:1 - Piątkowski 86'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!