Dramat piłkarza Realu Madryt. Może opuścić ważny mecz

Lucas Vazquez przedwcześnie opuścił boisko podczas sobotniego El Clasico. Pod koniec pierwszej połowy zawodnik Realu Madryt doznał kontuzji kolana. Jego występ w kolejnym meczu stanął pod znakiem zapytania.

Mateusz Kozanecki
Lucas Vazquez PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Na zdjęciu: Lucas Vazquez
Tylko 41 minut spędził na boisku Lucas Vazquez. Wcześniej zawodnik Realu walczył o piłkę z Sergio Busquetsem. Piłkarze zderzyli się ze sobą, a Vazquez otrzymał potężny cios w kolano.

Dziennikarze "Marki" zwrócili uwagę, że gracz Barcelony nie miał zamiaru sfaulować swojego rywala, skurczył nogi i starał się uniknąć zderzenia. Sędzia Gil Manzano nie pokazał kartki po tym zdarzeniu. "Wypadek, to był po prostu wypadek" - czytamy.

Wcześniej Vazquez asystował przy trafieniu Karima Benzemy. Został zastąpiony przez Alvaro Odriozolę, dla którego był to pierwszy występ od 6 lutego.

Na tę chwilę nie wiadomo, jak długo potrwa jego przerwa w grze. Pierwsze doniesienia z Madrytu mówią o tym, że opuści nadchodzący mecz "Królewskich".

To spory problem dla trenera Zinedine'a Zidane'a. Jego zespół już w środę zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Real Madryt wygrał co prawda pierwsze spotkanie 3:1, ale w rewanżu na Anfield musi stanąć na wysokości zadania, jeżeli chce awansować do kolejnej rundy.

Mimo braku Vazqueza i czerwonej kartki dla Casemiro w końcówce spotkania, Real Madryt pokonał Barcelonę 2:1 i wskoczył na pozycję lidera. Straci ją jednak, jeżeli w niedzielę Atletico Madryt zdobędzie punkty w starciu z Realem Betis.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Real Madryt zwycięży w Lidze Mistrzów?