Ujęcie na Messiego i kibice byli przerażeni. Zareagował kierownik drużyny

Najważniejszy obrazek z El Classico, to nie cudowna bramka Karima Benzemy. Fani na długo zapamiętają moment z końcówki drugiej połowy, gdy potężna ulewa w Madrycie mocno dała się we znaki Messiemu.

Szymon Łożyński
Lionel Messi zmienia koszulkę podczas El Classico PAP/EPA / JUANJO MARTIN / Lionel Messi zmienia koszulkę podczas El Classico
Pogodowy horror towarzyszył sobotniemu El Classico. Pod koniec pierwszej połowy zaczęło w Madrycie padać, ale prawdziwe oberwanie chmury rozpoczęło się po powrocie piłkarzy z szatni. Deszcz lał się strumieniami. Po kilku minutach zawodnicy byli przemoczeni do suchej nitki.

Piłkarze musieli jednak zacisnąć zęby i grać dalej. Deszcz nie przestawał padać, ale widowisko, i to jakie, trwało dalej. To była wymiana ciosów. Piłka przechodziła z jednej strony na drugą. Barcelony dążyła do wyrównania stanu meczu na 2:2, ale Real też miał swoje okazje na podwyższenie prowadzenia na 3:1. W tym wszystkim mało widoczny był tylko Lionel Messi...

Dopiero pod koniec spotkania zrobiło się głośno o Argentyńczyku, ale nie za sprawą jego cudownego gola czy akcji bramkowej. Kibice przerazili się, gdy około 80 minuty meczu kamery pokazały zbliżenie na piłkarza Barcelony. W przemoczonej koszulce Messi trząsł się z zimna.

Na całą sytuację zareagował kierownik drużyny Barcelony, który podszedł do końcowej linii boiska i przekazał Argentyńczykowi suchy strój. Messi na chwilę zszedł z murawy, zmienił koszulkę i wrócił do gry.
Messi zmienia przemoczony strój. Fot Getty Images Messi zmienia przemoczony strój. Fot Getty Images
W nowym, nieprzemoczonym stroju, nie był jednak w stanie odmienić losów rywalizacji. W końcówce sobotniego El Classico bramki już nie padły i to Real Madryt wygrał z Barceloną 2:1 (relacja TUTAJ). To zwycięstwo przybliża Królewskich do tytułu mistrzowskiego w La Liga. Z 66 punktami Real objął prowadzenie w tabeli, ale Atletico - mające punkt straty - dopiero rozegra swój mecz w 30. kolejce.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)