Serie A: Inter Mediolan testował cierpliwość kibiców. Piękna seria trwa

Lider ligi włoskiej potrzebował dużo czasu na przedarcie się przez obronę Cagliari Calcio. Decydującego gola na 1:0 strzelił w ostatnim kwadransie podstawowego czasu. Inter Mediolan wygrał już 11 meczów z rzędu w Serie A.
Matteo Darmian PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Matteo Darmian

W pierwszej połowie piłka znalazła się w bramce debiutanta Guglielmo Vicario, ale trafienie Alexisa Sancheza nie zostało uznane z powodu spalonego w momencie sprytnego podania Romelu Lukaku. Chilijczyk pochwalił Belga za pomysł, ale nie mógł podziękować za asystę przy golu.

Inter Mediolan radził sobie bez pauzującego z powodu kartek Nicolo Barelli. Reprezentant Włoch nie mógł zmierzyć się ze swoim poprzednim zespołem. Zastąpił go w podstawowym składzie Stefano Sensi i krótko po przerwie poczęstował Guglielmo Vicario strzałem z dystansu. Bramkarz Cagliari Calcio został przetestowany również przez Christiana Eriksena, ale nie kapitulował.

W 69. minucie Stefan de Vrij główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w poprzeczkę. Krótko po nieznacznym pudle Holendra były pierwsze zmiany Antonio Conte. Trener Interu postawił na Lautaro Martineza oraz Achrafa Hakimiego zamiast Romelu Lukaku i Ashleya Younga.

W akcji bramkowej w 77. minucie przydał się Hakimi. Marokańczyk poszedł na obieg i dostał podanie w tempo od Romelu Lukaku. Płaskie wstrzelenie zmiennika zostało wykorzystane przez Matteo Darmiana. Podsumowanie ataku uderzeniem na 1:0 było już banalnym zadaniem.

Nerazzurri stopniowo przybliżają się do zdobycia mistrzostwa Włoch. Drużyna z Mediolanu jest niezagrożonym liderem i odniosła 11 zwycięstw z rzędu. Aktualnie nie widać konkurenta dla Interu w calcio. Kompletnie inna jest sytuacja będącego w strefie spadkowej Cagliari Calcio.

Sebastian Walukiewicz spędził 90 minut na ławce rezerwowych.

Inter Mediolan - Cagliari Calcio 1:0 (0:0)
1:0 - Matteo Darmian 77'

Inter: Samir Handanović - Milan Skriniar, Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni - Matteo Darmian (84' Danilo D'Ambrosio), Stefano Sensi (81' Matias Vecino), Marcelo Brozović, Christian Eriksen (81' Roberto Gagliardini), Ashley Young (70' Achraf Hakimi) - Romelu Lukaku, Alexis Sanchez (70' Lautaro Martinez)

Cagliari: Guglielmo Vicario - Diego Godin, Daniele Rugani (84' Giovanni Simeone), Andrea Carboni - Gabriele Zappa (90' Alberto Cerri), Razvan Marin, Radja Nainggolan, Alfred Duncan (72' Kwadwo Asamaoh), Nahitan Nandez - Joao Pedro, Leonardo Pavoletti (90' Gaston Pereiro)

Żółta kartka: Brozović (Inter) oraz Nainggolan (Cagliari)

Sędzia: Luca Pairetto