Serie A: powrót Arkadiusza Recy. Bolesna porażka jego zespołu

FC Crotone czeka na wyjazdowe zwycięstwo od początku sezonu. Drużyna Arkadiusza Recy dwa razy obejmowała prowadzenie i miała przewagę jeszcze w 90. minucie, mimo to przegrała 2:3 ze Spezią Calcio.

Arkadiusz Reca (z lewej) PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: Arkadiusz Reca (z lewej)
Przed sezonem oba kluby były skazywane na spadek w pierwszym roku po awansie. Spezia Calcio wypracowała sobie niezłą przewagę nad strefą spadkową i robi wszystko, co możliwe, żeby debiutancki sezon w elicie nie był tym jedynym. Sytuacja FC Crotone w pełni oddaje przedsezonowe przewidywania i drużynie Arkadiusza Recy pozostało łudzić się matematycznymi szansami na utrzymanie.

Spezia w meczu beniaminków starała się o pierwsze w elicie drugie z rzędu zwycięstwo na własnym stadionie. Okazja wydawała się dobra, ponieważ FC Crotone to najgorszej punktująca na wyjazdach drużyna w pięciu topowych ligach w Europie. W poprzednich dziewięciu spotkaniach poza Crotone traciła minimum dwa gole, a serii 10 nie było w Serie A od 2014 roku. Z drugiej strony, w rundzie jesiennej klub z Kalabrii ograł Spezię aż 4:1 na Ezio Scida.

FC Crotone ruszyło ambitnie do przodu również w rewanżu. Pierwszą szansę na zdobycie prowadzenia miał Adam Ounas, jednak nie pokonał swoim uderzeniem, po dośrodkowaniu Ahmada Benalego, skoncentrowanego na linii bramkowej Ivana Provedela. Skuteczniejszy był w 40. minucie obrońca Koffi Djidji, który sprytnym lobem posłał piłkę do siatki ponad golkiperem Spezii Calcio. Do pewnego momentu akcja bramkowa była przypadkowa, ale samo uderzenie mogło się podobać.

Druga połowa była dynamiczna, ponieważ Spezia Calcio zorganizowała się do bardziej żwawego ataku. FC Crotone straciło prowadzenie, ale po golu na 2:1 bramkostrzelnego Simeona Nwankwo było ponownie blisko odniesienia zwycięstwa. W końcówce spotkania drużyna Arkadiusza Recy zachowała się jednak karygodnie. W 90. minucie pozwoliła na wyrównanie Giuliu Maggiore, a w doliczonym czasie na oddania strzału na 3:2 Martinowi Erliciowi.

Reca powrócił do podstawowego składu Crotone i rozegrał pełne spotkanie.

Spezia Calcio - FC Crotone 3:2 (0:1)
0:1 - Koffi Djidji 40'
1:1 - Daniele Verde 63'
1:2 - Simeon Nwankwo 78'
2:2 - Giulio Maggiore 90'
3:2 - Martin Erlić 90'

Spezia: Ivan Provedel - Salva Ferrer (70' Luca Vignali), Martin Erlić, Ardian Ismajli, Riccardo Marchizza - Tommaso Pobega (84' Andrej Gałabinow), Matteo Ricci (46' Leonardo Sena), Giulio Maggiore - Daniele Verde (70' Kevin Agudelo), M'Bala Nzola, Emmanuel Gyasi (46' Diego Farias)

Crotone: Alex Cordaz - Koffi Djidji, Vladimir Golemic, Sebastiano Luperto, Salvatore Molina (69' Niccolo Zanellato) - Junior Messias, Jacopo Petriccione, Ahmad Benali (39' Lisandro Magallan), Arkadiusz Reca - Adam Ounas (81' Samuel Di Carmine), Simeon Nwankwo

Żółte kartki: Ismaili (Spezia) oraz Reca (Crotone)