Serie A: Zlatan Ibrahimović utrudnił AC Milanowi zadanie

Zlatan Ibrahimović nie daje o sobie zapomnieć. Szwed zobaczył czerwoną kartkę za odzywki do sędziego w meczu z Parmą. Utrudnił w ten sposób AC Milanowi odniesienie zwycięstwa 3:1 na Stadio Ennio Tardini.
piłkarze AC Milan cieszą się z gola PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan cieszą się z gola

Rossoneri walczą o powrót do Ligi Mistrzów. Znacznie częstsze niż w poprzednim roku potknięcia powodują, że wicelider musi odpierać ataki Juventusu, Atalanty, a i SSC Napoli jeszcze nie zrezygnowało z wyprzedzenia podopiecznych Stefano Piolego.

Gole Antego Rebicia i Francka Kessiego dały oddech przed drugą połową. Zanosiło się na w stu procentach kontrolowane zwycięstwo Milanu. Jego sytuację skomplikował nie po raz pierwszy Zlatan Ibrahimović, który w 60. minucie zobaczył bezpośrednią czerwoną kartkę za odzywki do sędziego. Od tego momentu Parma Calcio 1913 zaczęła straszyć Rossonerich, strzeliła gola kontaktowego i dopiero w doliczonym czasie ekipa z Mediolanu zamknęła mecz kontratakiem na 3:1 Rafaela Leao.

Milan nie miał w tym spotkaniu przewagi pod względem posiadania piłki, pozwolił rozgrywać przegrywającym przez prawie całe spotkanie przeciwnikom. Podopieczni Piolego byli natomiast konkretniejsi i oddali siedem strzałów celnych przy pięciu Parmy. Wicelider rzucił wyzwanie innym klubom z czołówki, a zespół ze Stadio Ennio Tardini pozostaje na przedostatnim miejscu w tabeli.

W ostatnim sobotnim meczu Udinese Calcio zmierzyło się z Torino FC. W pierwszej połowie nieco groźniejsi byli gospodarze, jednak podopieczni Davida Nicoli nie dali się trafić. Ekipa z Piemontu sama przyspieszyła w drugiej części i zapewniła sobie zwycięstwo 1:0 w 61. minucie. Autorem decydującego strzału był kapitan zespołu Andrea Belotti. Karol Linetty wszedł na boisko w 84. minucie zamiast Simone Verdiego.