Serie A: Kamil Glik trafił do bramki. Długo na to czekał

W meczu z Parmą reprezentant Polski strzelił pierwszego gola w sezonie i od czasu powrotu z Francji do Włoch. W ostatecznym rozrachunku pomógł on Benevento Calcio zremisować 2:2.

Kamil Glik PAP/EPA / MARIO TADDEO / Na zdjęciu: Kamil Glik
Kamil Glik nie zagrał w poprzedzającym przerwę reprezentacyjną meczu z Juventusem. Reprezentant Polski pauzował z powodu kartek. Zobaczył, jak jego drużyna radzi sobie na Allianz Stadium, zachowuje czyste konto w pojedynku z mistrzem Włoch i odnosi przełomowe zwycięstwo.

Trener Filippo Inzaghi nie rezygnuje ze swojego doświadczonego piłkarza, a ten w sobotę wrócił do podstawowego składu Benevento Calcio z przytupem. W 23. minucie meczu z Parmą strzelił gola na 1:0 po zgraniu Federico Barby. Wygrał pojedynek z przeciwnikiem i wepchnął piłkę z bliska do siatki.

Trafienie Kamila Glika dało beniaminkowi remis 2:2 na własnym stadionie. Pozostałe gole padły po przerwie. Odpowiedzią na otwarcie wyniku przez Polaka był strzał do bramki Jasmina Kurticia. Ekipa Inzaghiego odzyskała prowadzenie dzięki uderzeniu Artura Ionity, ale i tym razem była riposta w postaci gola Dennisa Mana.

Trudno nazwać wynik któregoś z meczów rozpoczętych o godzinie 15 dużym zaskoczeniem. Punkty zgubiła AS Roma, choć dwukrotnie wychodziła na prowadzenie w konfrontacji z US Sassuolo. Neroverdi w obu sytuacjach odpowiedzieli i stanęło na remisie 2:2. Skromnie zwyciężyli piłkarze Atalanty oraz Lazio. Biancocelesti doprowadzili do rezultatu 2:1 w spotkaniu ze Spezią Calcio dopiero uderzeniem Felipe Caicedo z rzutu karnego w 89. minucie.

Poza Kamilem Glikiem zagrał Bartłomiej Drągowski. To dobra wiadomość, ponieważ bramkarz powołany do reprezentacji Polski wykurował się po urazie doznanym w meczu z Milanem. ACF Fiorentina zremisowała 1:1 z Genoą CFC, a czerwoną kartkę zobaczył Franck Ribery. Sebastian Walukiewicz nie podniósł się z ławki rezerwowych w czasie przegranego 0:2 spotkania Cagliari Calcio z Hellasem Werona. Z powodu kartek pauzował Paweł Dawidowicz.

29. kolejka Serie A:

Benevento Calcio - Parma Calcio 1913 2:2 (1:0)

1:1 - Dusan Vlahović 24'

Cagliari Calcio - Hellas Werona 0:2 (0:0) 0:1 - Antonin Barak 54' 0:2 - Kevin Lasagna 90'