Jest diagnoza Artema Szabanowa. Bardzo złe informacje dla Legii

Kontuzja, której Artem Szabanow doznał w ostatnim ligowym meczu z Lechem Poznań, okazała się poważna. Ukrainiec najprawdopodobniej nie wystąpi już w trwającym sezonie.
Bartłomiej Bukowski
Artem Szabanow PAP / Jakub Kaczmarczyk / Na zdjęciu: Artem Szabanow

Przypomnijmy - Artem Szabanow zszedł z urazem w 57. minucie ostatniego meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań. Ukrainiec opuścił murawę z pomocą lekarzy, wyraźnie utykając.

Kontuzja była wynikiem niefortunnego zderzenia z kolegą z drużyny. Przy rzucie rożnym wpadł w niego Mateusz Wieteska, lądując na lewej nodze Ukraińca.

- Co z Szabanowem? Okaże się. Na tę chwilę ma uraz stawu skokowego. W poniedziałek przejdzie badania, po których będziemy wiedzieć więcej - mówił na pomeczowej konferencji Czesław Michniewicz

Jak wykazały badania, uraz jest poważny. "Poznaliśmy diagnozę w sprawie kontuzji Artema Szabanowa. Jest to wysokiego stopnia skręcenie stawu skokowego z uszkodzeniem kompleksu więzadeł" - poinformowała na Twitterze Iza Kruk, rzecznik prasowy Legii, zaznaczając przy tym, że przerwa w grze potrwa około 4-6 tygodni.

Oznacza to, że Szabanow najprawdopodobniej nie zagra już w trwającym sezonie. Legii bowiem pozostało 6 spotkań w Ekstraklasie, z czego ostatnie zaplanowane jest na 16 maja.

Ewa Pajor wraca do reprezentacji Polski po ponad rocznej przerwie. "Jest nowy pomysł na tę drużynę"