Koniec złudzeń. Znamy spadkowicza z Premier League

W sobotę piłkarze Wolverhampton Wanderers przypieczętowali spadek Sheffield United. Szalę zwycięstwa na korzyść miejscowych przechylił Willian Jose.
Rafał Szymański
piłkarze Sheffield United PAP/EPA / Peter Byrne / Na zdjęciu: piłkarze Sheffield United

Pierwsze minuty spotkania stały pod znakiem ataków zawodników "The Blades". Później podopieczni Nuno Espirito Santo ruszyli do ofensywny, jednak Aaron Ramsdale nie dał się pokonać przed zmianą stron.

Na początku drugiej odsłony gracze Sheffield doszli do głosu i wypracowali doskonałą okazję do zdobycia bramki. Enda Stevens nie zdołał trafić do siatki z niewielkiej odległości, Rui Patricio odprowadził piłkę wzrokiem.

Drużyna Wolverhampton dopięła swego w 60. minucie tej rywalizacji. Adama Traore zabawił się z defensywą rywali, po czym dokładnie dograł do Williana Jose. Brazylijczyk tylko dostawił nogę i Ramsdale nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję.

Przyjezdni jeszcze kilkukrotnie stworzyli zagrożenie pod bramką Patricio, ale wynik nie uległ już zmianie. Gospodarze wygrali 1:0. W tym momencie Wolverhampton znajduje się na 12. pozycji w stawce.

Zespół Paula Heckingbottoma już stracił matematyczne szanse na utrzymanie w Premier League. Klub z Bramall Lane niemal od samego początku sezonu był skazywany na spadek. Warto przypomnieć, że w ubiegłych rozgrywkach Sheffield uplasowało się na nadspodziewanie dobrym, 9. miejscu.

Wolverhampton Wanderers - Sheffield United 1:0 (0:0)
1:0 - Willian Jose 60'