Fortuna I liga: nieudany debiut trenera. Bez przełomu na dnie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: radość piłkarzy Odry Opole
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: radość piłkarzy Odry Opole

Odra Opole największym wygranym niedzieli w Fortuna I lidze. Pokonała 1:0 Koronę Kielce prowadzoną już przez Dominika Nowaka. Do podziału punktów doszło w konfrontacji przedostatniego Zagłębia Sosnowiec z ostatnim GKS-em Bełchatów.

Nowy szkoleniowiec zastąpił Kamila Kuzerę, który prowadził drużynę po jej rozstaniu z Maciejem Bartoszkiem. W krótkiej kadencji tymczasowego trenera Korona Kielce imponowała skutecznością w defensywie i w czterech meczach z rzędu nie pozwoliła sobie na stratę gola. Ten sam atut zamierzała pokazać w pojedynku na wyjeździe z Odrą Opole, a jednak tym razem skapitulowała.

Korona była groźniejsza w pierwszej połowie, ale nie wykorzystała swoich szans na zdobycie prowadzenia. Ofiarnie zablokowane zostały uderzenia Hugo Diaza oraz Jakuba Łukowskiego. Skuteczniejsza była po przerwie Odra, której zwycięstwo 1:0 zapewnił Szymon Drewniak po dośrodkowaniu Arkadiusza Piecha.

Na Stadionie Ludowym doszło do konfrontacji na dnie tabeli. Przedostatnie Zagłębie Sosnowiec podjęło ostatni GKS Bełchatów. Mecz miał duże znaczenie dla ciągu dalszego rywalizacji o utrzymanie.

Bohaterem pierwszego kwadransa był Joao Oliveira. Pomocnik już w 3. minucie dał prowadzenie Zagłębiu po dobrym rozegraniu rzutu rożnego i dośrodkowaniu Dawida Gojnego. Niewiele później Oliveiry nie było na boisku, ponieważ ratował się on faulem na wychodzącym na czystą pozycję Valerijsie Sabali. Kornel Paszkiewicz wycenił to zachowanie na czerwoną kartkę i drużyna Kazimierza Moskala musiała prawie przez całe spotkanie grać w osłabieniu.

GKS miał problem z przekuciem przewagi liczebnej w wyrównanie. W pierwszej połowie groźne uderzenie w słupek oddał Mateusz Bartków, ale była to jedna z nielicznych sytuacji podbramkowych mających przewagę pod względem posiadania piłki gości. Bełchatowianie oddali tylko dwa uderzenia celne i tym drugim doprowadzili do remisu 1:1. W 82. minucie wprowadzony z ławki rezerwowych Maciej Mas nie pozwolił wygrać Zagłębiu.

25. kolejka Fortuna I ligi:

Odra Opole - Korona Kielce 1:0 (0:0) 1:0 - Szymon Drewniak 74'

Zagłębie Sosnowiec - GKS Bełchatów 1:1 (1:0) 1:0 - Joao Oliveira 3' 1:1 - Maciej Mas 82'