Fortuna I liga: dziewięciu piłkarzy strzeliło gola Widzewowi Łódź

Nieudany start Marcina Broniszewskiego w roli szkoleniowca Widzewa Łódź. Beniaminek przegrał 1:3 z Sandecją Nowy Sącz, która kończyła mecz w podwójnym osłabieniu. Górnik Łęczna musiał zadowolić się punktem za remis z Puszczą Niepołomice.

piłkarze Sandecji Nowy Sącz WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Sandecji Nowy Sącz
Marcin Broniszewski przejął obowiązki zwolnionego w tym tygodniu Enkeleida Dobiego. Wywalczenie punktów w pierwszym meczu wyglądało na skomplikowane zadanie. Widzew Łódź mierzył się z Sandecją Nowy Sącz, niepokonaną w rundzie wiosennej i tylko zwyciężającą na własnym stadionie. Niespodzianki nie było. Sandecja wygrała 3:1, a wynik ustaliła grając w dziewięciu. Po dwa razy żółtą kartkę zobaczyli Kamil Ogorzały oraz Wojciech Hajda. Łodzianie sprokurowali dwa rzuty karne, których egzekutorem był Michal Piter-Bucko.

Wicelider Górnik Łęczna musiał zadowolić się punktem po bezbramkowym meczu z Puszczą Niepołomice. Nie było w tej konfrontacji dramaturgii, ani piłki stojącej na wysokim poziomie. Podopieczni Tomasza Tułacza pozwolili rozgrywać kandydatom do awansu, a oni męczyli się w ataku pozycyjnym. Przez 90 minut Górnik oddał jedno uderzenie celne. Puszcza odpowiedziała dwoma, więc również nie zapracowała na pełną pulę.

Resovia ma już osiem punktów przewagi nad ostatnim w tabeli GKS-em Bełchatów. Beniaminek robi wszystko, co możliwe, żeby skreślić go z grupy kandydatów do spadku, choć po rundzie jesiennej utrzymanie wyglądało na bardzo trudne zadanie. W sobotę Resovia ponownie zagrała skutecznie w defensywie i zwyciężyła 1:0 ze Stomilem Olsztyn. Do bramki zespołu z Warmii przymierzył w 85. minucie Bartosz Jaroch. Goście zostali pokonani po raz pierwszy po zmianie trenera na Piotra Klepczarka.