Robert Lewandowski wciąż pauzuje z powodu kontuzji kolana, ale jego powrót na boisko jest coraz bliżej. Sam piłkarz podgrzał emocje, publikując na Instagramie zdjęcie z treningu.

Łukasz Witczyk
Robert Lewandowski Getty Images / M. Donato / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
"Wkrótce" - tak swoje najnowsze zdjęcie na Instagramie podpisał Robert Lewandowski. Polski napastnik Bayernu Monachium zamieścił fotografię z treningu, z momentu kopnięcia piłki. To dobry znak, zwiastujący, że "Lewy" jest już coraz bliżej powrotu na boisko.

Napastnik pauzuje od 28 marca, kiedy to doznał kontuzji w meczu eliminacji MŚ 2022 przeciwko Andorze. Lewandowski uszkodził więzadło poboczne prawego kolana. Pierwsze diagnozy mówiły o 5-10 dniach przerwy, ale po przeprowadzeniu dodatkowych badań w Niemczech okazało się, że przerwa może potrwać nawet miesiąc.

Zdjęcie z treningu rozpaliło kibiców do czerwoności. Ci nie mogą się doczekać powrotu Lewandowskiego do podstawowego składu Bayernu. Pod wpisem błyskawicznie zaroiło się od komentarzy fanów Polaka i monachijskiego klubu.

"Lewy" w tym sezonie zachwyca formą. W Bundeslidze strzelił już 35 goli i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. Ma też szansę na to, by pobić rekord Gerda Muellera, który w jednym sezonie zdobył 40 bramek.

Bayern kolejny ligowy mecz rozegra we wtorek, 20 kwietnia. Rywalem będzie Bayer 04 Leverkusen, a początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:30.

Superliga. Mocny wywiad prezesa Realu Madryt. "Sytuacja jest dramatyczna"