PKO Ekstraklasa. Duży krok Legii w stronę mistrzostwa, Cracovia bliżej utrzymania. Zobacz tabelę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu od lewej: Tomasz Huk i Valeriane Gvilia
PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu od lewej: Tomasz Huk i Valeriane Gvilia

Dzięki wygranej w Gliwicach 1:0 Legia Warszawa utrzymała sześciopunktową przewagę nad Pogonią Szczecin w tabeli PKO Ekstraklasy. Odetchnąć mogą też w Krakowie, gdyż Cracovia odniosła niezwykle istotne zwycięstwo z Wisłą Płock.

Legia Warszawa zdominowała zespół Piasta Gliwice i wygrała w pełni zasłużenie. Goście byli lepsi, choć długo nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Ostatecznie trzy punkty stołecznej drużynie zapewnił Rafael Lopes.

W równolegle rozgrywanym spotkaniu Cracovia pokonała Wisłę Płock 1:0, dzięki czemu "Pasy" odskoczyły na sześć punktów od Podbeskidzia Bielsko-Biała i Stali Mielec. Bohaterem Cracovii został Marcos Alvarez. Goście z Płocka kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Angela Garcii.

Wcześniej emocji również nie brakowało. W piątej minucie doliczonego czasu gry Stal Mielec uratowała remis w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Walczący o utrzymanie goście z Mielca po dwunastu minutach przegrywali już różnicą dwóch bramek, jednak tym razem potrafili się podnieść. Jagiellonia po raz drugi z rzędu straciła natomiast punkty w podobnych okolicznościach.

Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosło Zagłębie Lubin, które w efektownym stylu rozprawiło się z Wisłą Kraków. Prowadzenie gościom dało samobójcze trafienie Sasy Balicia, jednak później strzelali już wyłącznie zawodnicy z Lubina - i to do właściwej bramki. Swojego pierwszego gola w PKO Ekstraklasie zaliczył Karol Podliński, a ozdobą spotkania była piękna bramka Filipa Starzyńskiego bezpośrednio z rzutu wolnego. Lubinianie nie przestają walczyć o czwarte miejsce na koniec sezonu.

Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 3:3 (2:1) 1:0 Bogdan Tiru 3' 2:0 Tomas Prikryl 12' 2:1 Jonathan de Amo 18' 2:2 Maciej Domański (k.) 68' 3:2 Bogdan Tiru 85' 3:3 Mateusz Mak 90+5'

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków 4:1 (1:1) 0:1 Sasa Balić (s.) 16' 1:1 Karol Podliński 35' 2:1 Patryk Szysz 71' 3:1 Filip Starzyński 74' 4:1 Samuel Mraz 87'

->Wyniki PKO Ekstraklasy

->Klasyfikacja strzelców PKO Ekstraklasy ->Tabela domowa PKO Ekstraklasy ->Tabela wyjazdowa PKO Ekstraklasy ->Tabela PKO Ekstraklasy (pierwsze połowy) ->Tabela PKO Ekstraklasy (drugie połowy)

Czy Legia Warszawa będzie mistrzem Polski w sezonie 2020/21?