Asysta na koncie Karola Świderskiego. PAOK zwycięski w derbach

PAOK zgarnął pełną pulę w spotkaniu derbowym z Arisem (1:0). Do zwycięstwa swojej drużyny przyczynił się Karol Świderski.

Rafał Szymański
Karol Świderski Getty Images / Sebastian Frej/MB Media / Na zdjęciu: Karol Świderski
To był bardzo ważny mecz dla układu ligowej tabeli. Piłkarze PAOK-u przeszli do konkretów po pierwszym gwizdku sędziego.

Jedyna bramka padła w 6. minucie tej rywalizacji. Karol Świderski przytomnie zachował się w polu karnym, polski napastnik obsłużył podaniem wychodzącego na pozycję Stefana Schwaba. Austriak z niewielkiej odległości pokonał Juliana Cuestę, który swego czasu występował w Wiśle Kraków. Bramkarz mógł zachować się nieco lepiej w tej sytuacji. W końcówce spotkania Amr Warda obejrzał czerwoną kartkę.

W pierwszej części gry Świderski został ukarany żółtym kartonikiem. 24-latek spędził na boisku 72 minuty, zastąpił go Theocharis Tsiggaras.  Jego bilans w trwających rozgrywkach to 26 spotkań, 9 bramek oraz 8 asyst.

Klub kadrowicza wyprzedził lokalnego rywala i wskoczył na pozycję wicelidera greckiej Super League. W tym momencie zespoły z Salonik mają taką samą liczbę punktów. Stawce niezmiennie przewodzi Olympiakos Pireus.

Aris Saloniki - PAOK Saloniki 0:1 (0:1)
0:1 - Stefan Schwab 6'