Premier Liga: Grzegorz Krychowiak nie zwalnia tempa - dwie bramki reprezentanta Polski. Rybus też z golem [WIDEO]

Grzegorz Krychowiak wciąż w bardzo dobrej formie. Pomocnik reprezentacji Polski zdobył dwie bramki dla Lokomotiwu Moskwa w meczu 27. kolejki Premier Ligi z FK Tambow (5:2). Gola dla moskiewskiej ekipy zdobył również Maciej Rybus.

Tomasz Rosiński
Grzegorz Krychowiak Getty Images / Oscar J. Barroso / Europa Press Sports / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak
Lokomotiw był zdecydowanym faworytem starcia z autsajderem rozgrywek - FK Tambow - i potwierdził to miano, odnosząc zdecydowane zwycięstwo.

Przyjezdni od początku rywalizacji mieli zdecydowaną przewagę, którą udokumentowali bramką w 40. minucie spotkania. Wówczas Fiodor Smołow zagrał dokładne podanie wzdłuż linii końcowej, a Krychowiak wpakował piłkę do pustej bramki.

Kiedy wydawało się, że już nic nie wydarzy się w pierwszej połowie konfrontacji, to wyrównującego gola dość niespodziewanie strzelił Azer Aliew.

Taki obraz spraw podrażnił moskiewską drużynę, która tuż po zmianie stron odzyskała prowadzenie, zaś do asysty trafienie dołożył Smołow.

Jednakże to było mało dla Lokomotiwu Moskwa. W 60. minucie ładnym, technicznym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Grzegorz Krychowiak, który skompletował dublet w tym meczu, a zarazem zdobył swoją dziewiątą bramkę w obecnym sezonie rosyjskiej ekstraklasy.

Później jeszcze gole dla gości strzelili Murilo Cerqueira (asystował mu Rybus) oraz Maciej Rybus, natomiast rozmiary porażki gospodarzy zmniejszył Denis Kajkow.

Dinamo Moskwa Sebastiana Szymańskiego przegrało z FK Khimki (0:1) po trafieniu Maksima Gluszenkowa w pierwszej minucie doliczonego czasu gry.