Premier Liga: Lokomotiw Moskwa nie zwalnia tempa, popis Grzegorza Krychowiaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Mikhail Japaridze\TASS / Na zdjęciu: piłkarze Lokomotiwu Moskwa (wśród nich Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak)

Lokomotiw Moskwa z siódmym zwycięstwem z rzędu w Premier Lidze 2020/2021. W spotkaniu 26. kolejki zespół, którego zawodnikami są Grzegorz Krychowiak (strzelił gola i zaliczył asystę) oraz Maciej Rybus, ograł u siebie FK Rostów 4:1.

Lokomotiw przystępował do sobotniego starcia z ekipą z Rostowa nad Donem w roli faworyta i chciał przedłużyć swoją zwycięską serię do 7 wygranych z rzędu, co mu się udało zrealizować.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli rywalizację, gdyż po sześciu minutach prowadzili 2:0. Najpierw do siatki trafił Francois Kamano, zaś po chwili prowadzenie miejscowej drużyny podwyższył Rifat Zhemaletdinow.

Co prawda w 33. minucie Dennis Hadzikadunić zdobył bramkę kontaktową, ale po zmianie stron ton boiskowym wydarzeniom nadawali podopieczni Marko Nikolicia, którzy strzelili jeszcze dwa gole.

W 65. minucie rzut karny wykorzystał Grzegorz Krychowiak, a w samej końcówce wynik spotkania ustalił Eder, któremu piłkę zagrał pomocnik reprezentacji Polski.

Krychowiak w obecnym sezonie ligi rosyjskiej zdobył już siedem bramek i zaliczył trzy asysty.

Premier Liga, 26. kolejka:

Lokomotiw Moskwa - FK Rostów 4:1 (2:1) 1:0 - Francois Kamano 4' 2:0 - Rifat Zhemaletdinow 6' 2:1 - Dennis Hadzikadunić 33' 3:1 - Grzegorz Krychowiak 65' (k.) 4:1 - Eder 90'

*Grzegorz Krychowiak (Lokomotiw Moskwa) grał do 90+1 min. *Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) rozegrał cały mecz.

FK Rotor Wołgograd - Dinamo Moskwa 0:3 (0:0) 0:1 - Danił Fomin 57' (k.) 0:2 - Iwan Ordeć 76' 0:3 - Clinton N'Jie 90+1'

*Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa) pauzował z powodu czerwonej kartki.