Premier Liga: Rafał Augustyniak zapewnił remis Urałowi Jekaterynburg

W spotkaniu 27. kolejki rosyjskiej Premier Ligi 2020/2021 Urał Jekaterynburg zremisował u siebie z Achmatem Grozny 1:1, a jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył reprezentant Polski Rafał Augustyniak.

Tomasz Rosiński
Rafał Augustyniak Getty Images / Andrei Shramko\TASS / Na zdjęciu: Rafał Augustyniak
Urał nie był faworytem starcia z Achmatem i źle rozpoczął sobotnią rywalizację, gdyż już w 11. minucie stracił bramkę. Wówczas do siatki trafił Lechii Sadulajew.

Taki obrót spraw podrażnił miejscowy zespół, który zaczął mieć przewagę optyczną. Drużyna z Jekaterynburga dłużej utrzymywała się przy piłce i co chwila gościła pod polem karnym przyjezdnych.

Podopieczni Juriego Matwiejewa dopięli swego w 58. minucie, kiedy to sprzed pola karnego po zagraniu od Stefana Strandberga przymierzył Augustyniak i jak się później okazało ustalił wynik tej konfrontacji. To czwarty gol Polaka w tym sezonie Premier Ligi, a ponadto ma on na swoim koncie 1 asystę.