Co tam się działo! W 90. minucie przegrywali 0:3 i… Szalona końcówka meczu III ligi [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Radunia Stężyca / Na zdjęciu: radość piłkarzy Elany Toruń po doprowadzeniu do remisu w meczu z Radunią Stężyca

Najpierw pewne prowadzenie lidera, później niewiarygodny zwrot akcji. W meczu na Kaszubach było wszystko: czerwone kartki, rzuty karne i... aż trzy gole w doliczonym czasie gry! Spotkanie Raduni Stężyca z Elaną Toruń będzie wspominane latami.

Gdy po 29 minutach Radunia Stężyca prowadziła z Elaną Toruń 3:0 (po golach Sebastiana Dei, Filipa Burkhardta i Pawła Wojowskiego), zanosiło się na łatwe zwycięstwo lidera III ligi (grupa 2).

Na kwadrans przed końcem gospodarze stracili Sebastiana Murawskiego, który zobaczył drugą żółtą kartkę. Później musieli grać w "dziewiątkę" (po wykorzystaniu limitu zmian i kontuzji jednego z zawodników Raduni). Jednak w 90. minucie nadal mieli trzy gole zapasu.

Sędzia Łukasz Chodnicki doliczył do drugiej połowy sześć minut i... stało się coś nieprawdopodobnego! Elana ruszyła do odrabiania strat. W 92. minucie rzut karny wykonywał Hubert Antkowiak. Jego uderzenie obronił Kacper Czajkowski, ale przy dobitce Antkowiaka był bezradny.

Minutę później było już tylko 3:2, po trafieniu Sebastiana Raka. Gdy rozpoczęła się siódma dodatkowa minuta, czerwoną kartkę obejrzał Dawid Cempa (za dwie żółte, obie już po upływie regulaminowego czasu gry) i Radunia pozostała w zaledwie ośmioosobowym składzie.

Torunianie przeprowadzili jeszcze jedną akcję. Efekt? Wrzutka w pole karne i... zagranie ręką Michała Czekaja, a w konsekwencji drugi rzut karny dla Elany. Tym razem do piłki podszedł Łukasz Furtak, któremu noga nie zadrżała. W ósmej doliczonej minucie wyrównał, a zaraz po tym arbiter zagwizdał po raz ostatni.

- Mając 3:0, nie powinniśmy w żadnym wypadku tego zremisować, ale niestety tak się wydarzyło. Nie jest to na razie dla mnie zrozumiała sytuacja - skomentował szalony mecz Sebastian Letniowski, trener Raduni Stężyca, w Radiu Gdańsk.

Radunia w niesamowitych okolicznościach wypuściła z rąk prowadzenie i dwa punkty, ale nadal otwiera tabelę grupy 2 trzeciej ligi. Ma cztery punkty przewagi nad Świtem Skolwin, a do zakończenia sezonu pozostało jeszcze 10 kolejek.

Zobacz szaloną końcówkę meczu w Stężycy

Czytaj także: Szalony mecz Legii Warszawa w Lidze Mistrzów. Minęły już cztery lata (wideo) Czytaj także: PKO Ekstraklasa: trenerzy w szoku po kuriozalnym meczu Warty Poznań z Rakowem Częstochowa