"Profesor Zieliński", "miło się go oglądało". Sypią się pochwały dla reprezentanta Polski

Piotr Zieliński ma za sobą kolejny udany mecz. Jego SSC Napoli wygrało z Torino FC 2:0, a Polak był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Włoskie media obsypały go pochwałami.

Łukasz Witczyk
Piotr Zieliński Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
Już po 13 minutach SSC Napoli prowadziło z Torino FC 2:0 i wynik ten utrzymało do końca spotkania. Bramki zdobyli Tiemoue Bakayoko i Victor Osimhen. Później zespół z Neapolu miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. Brakowało jednak skuteczności, a szanse miał choćby Piotr Zieliński.

Choć Polak zakończył ten mecz bez gola i asysty, to włoskie media doceniły jego występ. Redakcja tuttomercatoweb.com dała mu "siódemkę" w dziesięciostopniowej skali, gdzie "jedynka" oznacza występ poniżej krytyki a "dziesiątka" klasę światową. "Było dużo błysku. Był niczym profesor. Kiedy tak gra, jest nieugięty" - czytamy w uzasadnieniu.

Taką samą notę Polakowi dał portal calcionapoli24.it. Zwrócono uwagę na to, że rozciągał grę zespołu, był we właściwym miejscu w polu karnym, ale nie dostrzegali go partnerzy" - dodał serwis zajmujący się drużyną SSC Napoli.

Nieco niższe noty Zieliński dostał od innych mediów. Portal calciomercato.it dał mu "6,5". "Miło się go oglądało, gdy gra z taką inspiracją. Był wszędzie na boisku. Bramka byłaby wisienką na torcie" - czytamy we włoskim portalu. Mowa o sytuacjach z 24. minuty, gdy piłka po strzale Polaka przeleciała nad poprzeczką oraz 39. minuty, kiedy to trafił w słupek.

"Próbował strzelać z dystansu. Pechowo trafił w słupek w 39. minucie. To byłoby potwierdzeniem jego pracy w tym meczu" - uzasadnia notę "6,5" portal iamnaples.it. Z kolei calcionapoli1926.it dał Polakowi "szóstkę" i żałował niewykorzystanych szans na zdobycie bramki.