Serie A: AC Milan poradził sobie z szalejącym bramkarzem Benevento

Drużyna Kamila Glika zadomawia się w strefie spadkowej ligi włoskiej. Jej bramkarz Lorenzo Montipo obronił dziewięć strzałów celnych, ale nie uchronił Benevento Calcio przed porażką 0:2 w meczu z Milanem.

piłkarze AC Milan PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan
AC Milan nie zwycięża regularnie na własnym stadionie w 2021 roku i to jedna z przyczyn jego kłopotu z awansem do Ligi Mistrzów. Po poprzednim, przegranym 0:3 meczu z Lazio, podopieczni Stefano Piolego znaleźli się na piątym miejscu w tabeli i musieli koniecznie wygrać z walczącym o utrzymanie Benevento Calcio. W 6. minucie Rossoneri przeprowadzili dobry atak między Kamilem Glikiem i pozostałymi obrońcami, a Hakan Calhanoglu strzelił na 1:0.

Beniaminek znalazł się w opałach, ale jeszcze nie złożył broni. Nie minął kwadrans meczu i podopieczni Filippo Inzaghiego mieli dwie szanse na doprowadzenie do remisu. Gianluca Lapadula wbiegł w pole karne, ale dziobnął piłkę poza bramkę Gianluigiego Donnarummy. Z kolei próba z dystansu Artura Ionity została sparowana przez reprezentanta Włoch, końcami palców, na korner.

Drużyna z Mediolanu zobaczyła, że przeciwnik ma więcej argumentów niż przy okazji poprzedniej wizyty na San Siro, kiedy to nie oddał strzału w bramkę Interu. Dlatego AC Milan postanowił postarać się o drugiego gola. W jego podstawowym składzie był Zlatan Ibrahimović, który nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Lorenzo Montipo. Generalnie bramkarz gości był zapracowany i pomocny. Poradził sobie z dziewięcioma strzałami celnymi, ale nie dało to nawet punktu Benevento.

Po przerwie kolejne zmarnowane sytuacje podbramkowe Zlatana Ibrahimovicia, ale czas pokazał, że bez przykrych konsekwencji dla Milanu. W 60. minucie Theo Hernandez powiększył jego prowadzenie na 2:0, dobijając uderzenie reprezentanta Szwecji obronione przez Lorenzo Montipo. Glik i pozostali gracze Benevento domagali się odgwizdania spalonego, ale wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

AC Milan - Benevento Calcio 2:0 (1:0)
1:0 - Hakan Calhanoglu 6'
2:0 - Theo Hernandez 60'

Milan: Gianluigi Donnarumma – Diogo Dalot, Alessio Romagnoli, Fikayo Tomori, Theo Hernandez (75' Davide Calabria) - Ismael Bennacer (46' Sandro Tonali), Franck Kessie - Alexis Saelemaekers (75' Samuel Castillejo), Hakan Calhanoglu (86' Brahim Diaz), Rafael Leao (75' Ante Rebić) - Zlatan Ibrahimović

Benevento: Lorenzo Montipo – Kamil Glik, Federico Barba, Luca Caldirola - Fabio Depaoli, Bryan Dabo (86' Andres Tello), Nicolas Viola, Artur Ionita, Riccardo Improta (76' Gianluca Caprari) - Gianluca Lapadula (76' Adolfo Gaich), Iago Falque (54' Roberto Insigne)

Sędzia: Gianpaolo Calvarese