Serie A: beznadziejna gra Juventusu. Uratował go Cristiano Ronaldo

Juventus przegrywał przez prawie całe spotkanie z Udinese Calcio i nie stwarzał sytuacji podbramkowych. Przed porażką uratował go Cristiano Ronaldo, który dwoma strzałami w końcówce doprowadził do wyniku 2:1.
Na zdjęciu od prawej: Cristiano Ronaldo PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu od prawej: Cristiano Ronaldo

Udinese Calcio nie schowało się przed przeciwnikiem na własnej połowie boiska i walczyło z mocnym przekonaniem o tym, że sprawi niespodziankę. Premierowe uderzenie celne oddał Jens Stryger Larsen, ale nie zaskoczył ustawionego w odpowiednim miejscu Wojciecha Szczęsnego.

Zebrette nie rezygnowali z atakowania i w 10. minucie zdobyli prowadzenie. Daniele Chiffi przyznał Udinese rzut wolny za przewinienie Westona McKenniego. Za jego wykonanie zabrał się Rodrigo De Paul i kiedy Amerykanin jeszcze zajmował się dyskutowaniem, uruchomił podaniem Nahuela Molinę. Argentyńczyk nie zmarnował przytomnego zachowania rodaka i płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. Było 1:0 dla Udinese i była to nagroda za odważne otwarcie spotkania.

Cristiano Ronaldo mobilizował kompanów z Juventusu do większego zaangażowania po stracie gola. Nie podziałało to jednak ożywczo na ofensywę podopiecznych Andrei Pirlo. Szansa na doprowadzenie do remisu była dopiero w 28. minucie. Do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dopadł Weston McKennie i "szczupakiem" strzelił nieznacznie obok słupka. Była możliwość zrehabilitowania się za nonszalanckie zachowaniu przy golu Udinese, ale zabrakło dokładności.

W bramce Udinese grał Simone Scuffet zamiast Juana Musso. Miał spokojne wejście do podstawowego składu. Przetestował go dopiero w 34. minucie Paulo Dybala. Piłka kopnięta z dystansu przez Argentyńczyka odbiła się rykoszetem od Brama Nuytincka, ale nie zaskoczyła bramkarza. Okazała się to jedyna celna próba Juventusu w pierwszej połowie, więc nie było się czym chwalić.

Po piłkarzach z Turynu było widać frustrację. W ich szeregach brakowało kontuzjowanego Federico Chiesy, a tym samym piłkarza zdolnego do zrobienia przewagi niekonwencjonalnym zagraniem albo przyspieszeniem. Niewiele interesującego proponowali Cristiano Ronaldo oraz Paulo Dybala, którzy odbijali się od defensywy Udinese.

W tych wszystkich okolicznościach wygrana Juventusu 2:1 była zaskoczeniem. Przed wpadką uratował go Cristiano Ronaldo, kiedy już prawie nic nie wskazywało na zwrot akcji. Lider klasyfikacji strzelców ligi wykonał rzut karny w 83. minucie, a w 89. minucie rozstrzygnął pojedynek strzałem głową po dośrodkowaniu Adriena Rabiota. Ronaldo przybliżył się do zdobycia tytułu capocannoniere, a zarazem klub do Ligi Mistrzów.

Udinese Calcio - Juventus FC 1:2 (1:0)
1:0 - Nahuel Molina 10'
1:1 - Cristiano Ronaldo (k.) 83'
1:2 - Cristiano Ronaldo 89'

Udinese: Simone Scuffet - Rodrigo Becao, Bram Nuytinck (90' Thomas Ouwejan), Kevin Bonifazi (84' Samir) - Nahuel Molina, Rodrigo De Paul, Walace Souza, Tolgay Arslan (74' Fernando Forestieri), Jens Stryger Larsen - Roberto Pereyra - Stefano Okaka

Juventus: Wojciech Szczęsny - Danilo, Leonardo Bonucci, Matthijs de Ligt, Alex Sandro - Juan Cuadrado (84' Felix Correia), Weston McKennie (84' Adrien Rabiot), Rodrigo Bentancur, Federico Bernardeschi (59' Dejan Kulusevski) - Paulo Dybala (66' Alvaro Morata), Cristiano Ronaldo

Żółte kartki: Arslan, Pereira, De Paul (Udinese)

Sędzia: Daniele Chiffi