La Liga. Wspaniały gol Lionela Messiego. Jednak nie najładniejszy w meczu (wideo)

FC Barcelona dzięki wygranej z Valencią nadal liczy się w grze o tytuł. W drugiej połowie kibice mogli zobaczyć wspaniałe gole. Fantastyczną bramkę z rzutu wolnego zdobył Lionel Messi. Ozdobą spotkania było jednak trafienie Carlosa Solera.

Mateusz Byczkowski
Lionel Messi zdobywa bramkę dla Barcelony w meczu z Valencią Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: Lionel Messi zdobywa bramkę dla Barcelony w meczu z Valencią
Zespół Ronalda Koemana musiał zwyciężyć w niedzielnym meczu wyjazdowym z Valencią, aby jeszcze liczyć się w grze o tytuł mistrzowski. Dzięki wygranej FC Barcelona traci tylko dwa punkty do lidera tabeli, Atletico Madryt.

Gospodarze strzelili gola jako pierwsi. Dumie Katalonii pomógł błysk Lionela Messiego. Argentyńczyk wprawdzie zmarnował jedenastkę, ale za moment w podbramkowym zamieszaniu wpakował piłkę do siatki. A dwanaście minut później - już przy stanie 2:1 dla gości - zdobył przepięknego gola z rzutu wolnego.

To 50. gol Messiego zdobyty bezpośrednio z rzutu wolnego w barwach Blaugrany (we wszystkich rozgrywkach).

Jak się później okazało nie było to najładniejsze trafienie tego spotkania. To należało do Carlosa Solera, który strzałem z dalekiej odległości, pokonał golkipera FC Barcelona, Marc-Andre ter Stegena.

Soler zdobył gola honorowego. Valencia przegrała z Dumą Katalonii 2:3. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki. W następnej Blaugrana zmierzy się w bardzo ważnym spotkaniu z Atletico Madryt.

Na drugim miejscu w tabeli znajduje Real Madryt. Królewskich za tydzień czeka mecz z Sevillą. Kilka dni wcześniej zagrają na wyjeździe z Chelsea FC w rewanżowym starciu w Lidze Mistrzów.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)