Bulwersujące obrazki. Tłumy zlekceważyły pandemię i hucznie świętowały [WIDEO]

Aż trudno w to uwierzyć. W trakcie pandemii koronawirusa doszło do zgromadzenia wielu kibiców Ajaksu Amsterdam. Tłumy cieszyły się razem z piłkarzami z kolejnego mistrzostwa Holandii.

Mateusz Domański
Feta po mistrzostwie Ajaksu Twitter / AFC Ajax / Feta po mistrzostwie Ajaksu
W niedzielę, na trzy kolejki przed końcem sezonu, piłkarze Ajaksu Amsterdam zapewnili sobie 35. mistrzostwo Holandii. Kropkę nad "i" postawili w wielkim stylu - pokonali u siebie FC Emmen aż 4:0.

Do przypieczętowania mistrzostwa Ajax potrzebował tylko remisu. Zadanie nie wydawało się trudne, bo do Amsterdamu przyjechała jedna z najsłabszych drużyn w Eredivisie.

Gospodarze otworzyli wynik spotkania już w 10. minucie. Wówczas trafił Jurrien Timber, dla którego była to premierowa bramka w najwyższej holenderskiej klasie rozgrywkowej.

Po przerwie zawodnicy Ajaksu poszli za ciosem. Kolejne bramki zdobyli Sebastien Haller, Devyne Rensch i Davy Klaassen.

Później piłkarze świętowali mistrzostwo Holandii. Przed stadionem Ajaksu zgromadziły się tłumy. Oczywiście o dystansie społecznym nie było mowy. Mało kto miał maseczki.

Kibice bawili się tak, jakby pandemii koronawirusa w ogóle nie było, co można zobaczyć na poniższym materiale wideo.

> Sentymentalny Zbigniew Boniek. "To mi dzisiaj Facebook przypomniał... co ten COVID nawyrabiał"