Biała murawa w Manchesterze. Wiadomo, co się stało przed meczem

Te obrazki wywołały spore poruszenie. Murawa w Manchesterze nie była w najlepszym stanie, a miejscami przybrała biały kolor. Wiadomo, dlaczego plac gry tak wyglądał.

Mateusz Kozanecki
Murawa przed półfinałem Ligi Mistrzów Twitter / Murawa przed półfinałem Ligi Mistrzów
W pierwszym meczu półfinałowym Manchester City pokonał na wyjeździe Paris Saint-Germain 2:1. Zespół Pepa Guardioli znalazł się przed rewanżem w komfortowej sytuacji.

We wtorek rywalizacja przeniosła się do Anglii. Tuż przed rozpoczęciem meczu świat obiegły zaskakujące obrazki. Oczom kibiców ukazała się murawa, która miejscami miała na Etihad Stadium... biały kolor.

Zagadkę rozwiązało nagranie zamieszczone w sieci przez Gary'ego Linekera. Były piłkarz, a obecnie ekspert telewizyjny, uchwycił moment potężnego gradobicia, jakie przeszło przez Manchester.

Mimo to spotkanie udało się rozpocząć zgodnie z planem. Pojedynek znacznie lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. W 11. minucie bramkę na 1:0 strzelił Riyad Mahrez. Przy takim wyniku piłkarze obu drużyn schodzili na przerwę.