Rekordowy Piotr Zieliński! Najpierw sam huknął, potem dał genialną asystę (wideo)

Lepszego rozpoczęcia meczu Piotr Zieliński nie mógł sobie wymarzyć. Reprezentant Polski otworzył wynik spotkania Spezia Calcio - Napoli SSC, ale na tym nie skończył.

Krzysztof Kaczmarczyk
Piotr Zieliński Twitter / Na zdjęciu: Piotr Zieliński
SSC Napoli było zdecydowanym faworytem wyjazdowej potyczki z Spezia Calcio i od początku ruszyła na swojego rywala. Pierwszoplanową postacią drużyny był Piotr Zieliński.

Już w 15. minucie prawym skrzydłem pomknął Giovanni Di Lorenzo, który idealnie dograł do polskiego pomocnika. Ten w polu karnym miał mnóstwo miejsca i swobodnie huknął nie do obrony otwierając wynik meczu.

- Jest rekord! Siódmy gol na boiskach Seria A w tym sezonie Piotra Zielińskiego - cieszył się komentator stacji Eleven Sports.

Zielińskiemu było jednak mało i zaledwie osiem minut później do gola dołożył znakomitą asystę. Polak kapitalnie uruchomił w kontrze Victora Osimhena. Ten pomknął na bramkę rywali i w sytuacji sam na sam z golkiperem rywala pewnie umieścił piłkę w siatce.

W tym momencie na boiskach Serie A w obecnym sezonie Zieliński może pochwalić się 7 bramkami i 9 asystami w 33 występach.

Przed przerwą Osihmen dołożył jeszcze jedno trafienie i na przerwę ekipa z Neapolu schodziła prowadząc aż 3:0.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)