PKO Ekstraklasa. Co za trafienie! Jedna z piękniejszych bramek sezonu (wideo)

To się nie zdarza często! Takiej bramki, jaką zdobył Jakub Hory dla Podbeskidzia Bielsko-Biała, nie powstydziłby się żaden piłkarz z czołowych lig świata.

Dominika Pawlik
Piękny gol w Ekstraklasie Twitter / Canal+ Sport / Piękny gol w Ekstraklasie
Do akcji doszło na samym początku spotkania. W piątej minucie Podbeskidzie Bielsko-Biała zbliżyło się do bramki Wisły Płock. Piłka dość nieporadnie została wrzucona w pole karne.

Obrona Wisły mogła przejąć piłkę, ale zupełnie nieporadnie zachowała się w tej sytuacji. Przy futbolówce znalazł się Jakub Hora i bez większych kalkulacji huknął na bramkę.

Oddany strzał trafił w sam narożnik bramki. Golkiper gości nie miał szans. Z pewnością to trafienie nieco osłodziło to, co działo się przez resztę spotkania.

Podbeskidzie z prowadzenia cieszyło się nieco ponad 20 minut. W 28. minucie wyrównał Mateusz Szwoch, wykorzystując rzut karny. Więcej goli nie było. Podbeskidzie zremisowało z Wisłą (1:1).

Oznacza to, że Wisła Płock zapewniła sobie utrzymanie w PKO Ekstraklasie.