Bundesliga. Ależ grafika! Świetnie oddaje to, co na boisku wyczyniał Lewandowski

Robert Lewandowski znakomicie zaprezentował się w starciu z Borussią M'Gladbach. Grafika, która znalazła się na jednym z oficjalnych profili Bayernu Monachium, idealnie pokazuje to, co się wydarzyło na boisku.

Dominika Pawlik
Robert Lewandowski Getty Images / Matthias Schrader / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Sobota była dniem pełnym emocji dla Bayernu Monachium. Od 24 kwietnia zespół nie rozgrywał żadnych spotkań, bowiem odpadł ze wszystkich innych rozgrywek. W spokoju mógł więc się szykować do trzech ostatnich kolejek Bundesligi.

Tuż przed meczem okazało się, że dzięki wygranej Borussii Dortmund nad RB Lipsk (3:2), Bayern jest już mistrzem Niemiec. Nie minęły dwie minuty i Robert Lewandowski rozpoczął festiwal strzelecki. W pierwszej połowie dołożył jeszcze jednego gola i asystę. Natomiast po przerwie wykorzystał rzut karny.

W sezonie 2020/21 ma więc już na koncie 39 zdobytych bramek. Oznacza to, że od wyrównania rekordu Gerda Muellera dzieli go tylko jeden gol, a dwa od pobicia historycznego wyczynu.

Na profilu Bayernu na Twitterze pojawiła się zabawna grafika, tak zwana "heat mapa", która teoretycznie pokazuje miejsca na boisku, w których najczęściej znajduje się polski napastnik. Tym razem nie jest ona prawdziwa, bo pokazuje... kozę. Angielski skrót "The G.O.A.T" oznacza "The Greatest Of All Time", czyli najlepszego w historii.

Tak właśnie można podsumować występ Lewandowskiego w starciu z Borussią M'Gladbach.

Bundesliga. Robert Lewandowski potrzebował 111 sekund do zdobycia bramki (wideo)

Czy Robert Lewandowski jest aktualnie najlepszym napastnikiem na świecie?