Bundesliga. To może być najładniejsza bramka sezonu Lewandowskiego! (wideo)

Dłuższa przerwa od meczów podziałała pozytywnie na Bayern Monachium i Roberta Lewandowskiego. Polak rozegrał fenomenalne spotkanie z Borussią M'Gladbach, a jego drugie trafienie to jeden z piękniejszych goli sezonu.

Dominika Pawlik
To może być najładniejsza bramka sezonu Lewandowskiego! Twitter / Eleven Sports / To może być najładniejsza bramka sezonu Lewandowskiego!
24 kwietnia Bayern Monachium przegrał z Mainz 1:2. 8 maja zanim wyszedł na boisko, dowiedział się, że jest mistrzem Niemiec. Wszystko za sprawą Borussii Dortmund, która pokonała RB Lipsk (3:2).

Robert Lewandowski na listę strzelców wpisał się już w drugiej minucie (zobacz bramkę TUTAJ). Niedługo później prowadzenie podwyższył Thomas Mueller.

W 34. minucie Polak dostał piłkę od tego właśnie zawodnika. Następnie w cudowny sposób uderzył nożycami i Yann Sommer nie miał żadnych szans, żeby obronić ten strzał.

Później Lewandowski wykorzystał jeszcze rzut karny, a Bayern Monachium ostatecznie pokonał Borussię M'Gladbach 6:0.

32-latek ma tym samym na koncie już 39 trafień i zmierza po 6. koronę króla strzelców Bundesligi w swojej karierze. Cały czas walczy też o pobicie rekordu Gerda Muellera. Po sobotnim spotkaniu zaledwie jedna bramka dzieli go od wyrównania wyczynu legendarnego piłkarza.

Bundesliga. Robert Lewandowski potrzebował 111 sekund do zdobycia bramki (wideo)

Czy Robert Lewandowski pobije rekord Gerda Muellera?