Michał Nalepa zagra w najwyższej lidze. Polak miał udział w sukcesie drużyny

Giresunspor zwyciężył 2:1 w spotkaniu wyjazdowym z Tuzlasporem. W ten sposób klub Michała Nalepy awansował do tureckiej Super Lig.

Rafał Szymański
Na zdjęciu od prawej: Michał Nalepa (w barwach Arki Gdynia) WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu od prawej: Michał Nalepa (w barwach Arki Gdynia)
Rozstrzygnięcie niedzielnej rywalizacji poznaliśmy już w pierwszych 45 minutach. Na początku meczu bramkarza drużyny gospodarzy pokonał Eren Tozlu, asystę na swoim koncie zapisał Michał Nalepa.

Po kwadransie było 1:1, Kossi Segbefia strzelił gola dla Tuzlasporu z rzutu karnego. W ostatecznym rozrachunku goście wygrali 2:1, w 20. minucie szalę zwycięstwa na korzyść swojego zespołu przechylił Ibrahima Balde.

Nalepa spędził na boisku 78 minut, później zastąpił go Caner Bag. Wychowanek Arki Gdynia wystąpił łącznie w 26 spotkaniach ligowych, w których strzelił trzy gole i zaliczył siedem asyst. Być może 26-latek złoży wkrótce podpis pod nowym kontraktem, obecny wygaśnie w lipcu.

W ostatniej kolejce zespół Polaka dołączył do Adany Demirspor. Giresunspor zajął pozycję wicelidera i zapewnił sobie bezpośredni awans do Super Lig. Tuzlaspor zakończył rozgrywki na 9. pozycji.

Tuzlaspor Kulubu - Giresunspor Kulubu 1:2 (1:2)
0:1 - Eren Tozlu 5'
1:1 - Kossi Segbefia (k.) 15'
1:2 - Ibrahima Balde 20'

Kamil Glik pod lupą włoskich mediów. "Próbował, jak tylko mógł"
Serie A: Nicola Zalewski nie marnuje czasu. Ponownie miał udział przy golu