Serie A: Inter Mediolan efektowny również po koronacji. Przykre popołudnie dla Bartosza Bereszyńskiego

Inter Mediolan może już rozkoszować się wywalczeniem scudetto w kolejkach zamykających sezon. W sobotnim meczu z UC Sampdorią bawił się bardzo dobrze i zdemolował drużynę Bartosza Bereszyńskiego 5:1. Lepiej poszło Łukaszowi Skorupskiemu.

mecz Inter - Sampdoria PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: mecz Inter - Sampdoria
Nerazzurri już w 4. minucie strzelili pierwszego gola drużynie dowodzonej na boisku przez Bartosza Bereszyńskiego. W pierwszej połowie najskuteczniejszym zawodnikiem był Alexis Sanchez, po którego dublecie zrobiło się 3:1. Egzekucja trwała po przerwie, a Interowi Mediolan nie przeszkodziły eksperymenty w jedenastce. Andrea Pinamonti oraz Lautaro Martinez powiększyli wynik na 5:1.

Udinese Calcio ponownie grało na własnym stadionie. Było rozdrażnione porażką z Juventusem. Na tle Starej Damy zaprezentowało się przynajmniej poprawnie, a jednak przegrało 1:2 po dublecie Cristiano Ronaldo w końcówce meczu. W sobotę Zebrette ponownie objęli prowadzenie, a Łukasza Skorupskiego w bramce Bologni FC pokonał Rodrigo De Paul płaskim strzałem po rajdzie między zdezorientowanymi obrońcami. Trudno było Polakowi cokolwiek zdziałać i został w blokach.

W czasie doliczonym do pierwszej połowy była szansa na wyrównanie, ale strzał zza pola karnego obronił Juan Musso. Argentyńczyk powrócił do podstawowego składu Udinese i dzięki niemu pozostało 1:0 do przerwy. Bologna FC szukała możliwości poprawienia wyniku i krótko po wznowieniu meczu Takehiro Tomiyasu nieznacznie spudłował. Rossoblu postawili na swoim w 82. minucie, w której Riccardo Orsolini strzelił gola na 1:1 z rzutu karnego po faulu Musso na Orsolinim.

5:1 - Lautaro Martinez (k.) 70'

Udinese Calcio - Bologna FC 1:1 (1:0) 1:0 - Rodrigo de Paul 23' 1:1 - Riccardo Orsolini 82'