Serie A: Bartłomiej Drągowski niepokonany. Fiorentina zaskoczyła

Fiorentina prawdopodobnie pozbawiła Lazio szansy na awans do Ligi Mistrzów. Jej zwycięstwo 2:0 jest małym zaskoczeniem. Bartłomiej Drągowski zaprezentował dwie klasowe interwencje w pierwszej połowie i zapracował na swoje czyste konto.

radość piłkarzy ACF Fiorentina PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: radość piłkarzy ACF Fiorentina
Już pierwsza połowa należała do Fiorentiny, która po pierwsze odparła ataki podopiecznych Simone Inzaghiego, a po drugie objęła prowadzenie. Nie zawodzi najskuteczniejszy zawodnik klubu ze Stadio Artemio Franchi, którego forma strzelecka w tym sezonie robi wrażenie. W 32. minucie Dusan Vlahović pokonał Pepe Reinę po dośrodkowaniu Cristiana Biraghiego.

Najlepsze szanse na gola dla Lazio mieli Joaquin Correa oraz Sergej Milinković-Savić. Na poprawienie wyniku nie pozwalał efektownymi interwencjami Bartłomiej Drągowski. Reprezentant Polski popisał się refleksem, kiedy był ostatnią deską ratunku dla Fiorentiny.

W drugiej połowie licznik strzałów celnych Lazio stanął w miejscu. To kompani Drągowskiego z pola stwarzali sobie lepsze szanse na podwojenie prowadzenia niż rzymianie na wyrównanie. Nie wykorzystali ich German Pezzella i Dusan Vlahović. Wynik pozostawał na styku aż do 89. minuty, w której dobrą partię Fiorentiny podsumował uderzeniem na 2:0 Vlahović. Serb wyraźnie wygrał pojedynek z ustępującym królem strzelców ligi Ciro Immobile. W tym sezonie zdobył już 21 bramek.

ACF Fiorentina - Lazio 2:0 (1:0)
1:0 - Dusan Vlahović 32'
2:0 - Dusan Vlahović 89'

Fiorentina: Bartłomiej Drągowski - Nikola Milenković, German Pezzella, Martin Caceres – Lorenzo Venuti, Giacomo Bonaventura (73' Sofyan Amrabat), Erick Pulgar, Gaetano Castrovilli, Cristiano Biraghi - Dusan Vlahović, Franck Ribery (85' Christian Kouame)

Lazio: Pepe Reina - Adam Marusić, Francesco Acerbi, Stefan Radu (75' Vedat Muriqi) - Manuel Lazzari (64' Luiz Felipe), Sergej Milinković-Savić, Lucas Leiva (64' Danilo Cataldi), Luis Alberto (75' Jean-Daniel Akpa Akpro), Senad Lulić (64' Andreas Pereira) - Ciro Immobile, Joaquin Correa

Żółte kartki: Venuti, Vlahović, Pezzella, Caceres (Fiorentina) oraz Acerbi, Leiva, Radu, Marusić, Pereira, Cataldi, Akpa Akpro (Lazio)

Czerwona kartka: Andreas Pereira (Lazio) /90' - za drugą żółtą/

Sędzia: Fabio Maresca