Efektowny sezon Tomasza Kędziory! Kolejne trofeum

Dynamo Kijów ponownie ma powód do świętowania. Z Tomaszem Kędziorą w podstawowym składzie zwyciężyło 1:0 z Zorią Ługańsk w finale Pucharu Ukrainy.

Tomasz Kędziora (drugi z lewej) PAP/EPA / SERGEY DOLZHENKO / Na zdjęciu: Tomasz Kędziora (drugi z lewej)
Przed sezonem drużyna z Kijowa zaczęła pracować z doświadczonym Mirceą Lucescu. Przybycie byłego szkoleniowca Szachtara Donieck nie spotkało się z entuzjazmem kibiców, ale ostatecznie zabrał się on do pracy, a efekty są coraz bardziej okazałe. Po awansie do fazy grupowej Ligi Mistrzów, Dynamo zdobyło mistrzostwo oraz Puchar Ukrainy.

Podstawowym zawodnikiem w drużynie Lucescu jest Tomasz Kędziora. W wygranym 1:0 meczu z Zorią Ługańsk musiał rozegrać 120 minut. Po bezbramkowych 90 minutach została zarządzona dogrywka. W niej Wiktor Cyhankow strzelił decydującego gola. Ten sam zawodnik miał możliwość zadania przeciwnikowi drugiego ciosu, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Tomasz Kędziora cieszył się z trofeum oraz zachowania czystego konta do ostatniego gwizdka. Piłkarz pominięty przy powołaniach na pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą Paulo Sousy pracuje również na miejsce w kadrze na Euro 2020.

Dynamo Kijów - Zoria Ługańsk 1:0 pd. (0:0, 0:0, 1:0)
1:0 - Wiktor Cyhankow 98'

Czy Tomasz Kędziora powinien znaleźć się w kadrze na Euro 2020?