Artur Sobiech świetnie zakończył sezon. Dublet Polaka w lidze tureckiej

Aż sześć bramek padło w "polskim" meczu. Fatih Karagümruk SK zwyciężył 5:1 z Denizlisporem. Artur Sobiech dwa razy pokonał bramkarza rywali.

Rafał Szymański
Artur Sobiech Getty Images / Metin Aktas / Na zdjęciu: Artur Sobiech
Niespodziewanie to przyjezdni strzelili pierwszego gola, w 26. minucie Muris Mesanović dał prowadzenie swojemu zespołowi. W końcówce pierwszej połowy Fabio Borini wykorzystał "jedenastkę" i doprowadził do remisu.

Jeszcze przed zmianą stron Efe Tatli zagrał do Artura Sobiecha. Polski napastnik zdobył swoją pierwszą bramkę w tym spotkaniu.

Po wznowieniu gry drużyna 30-latka wciąż była stroną przeważającą. Na listę strzelców wpisał się Jermaine Lens, w 80. minucie Sobiech skompletował dublet. W samej końcówce Vegar Hedenstad ustalił wynik na 5:1.

Fatih Karagümrük SK zakończył rozgrywki Super Lig na óśmej pozycji. Denizlispor jest na ostatnim miejscu i pożegnał się z turecką elitą.

Sobiech niedawno wrócił po chorobie i w sobotę zagrał w pełnym wymiarze czasowym. W swoim dorobku ma dziewięć trafień oraz dwie asysty. Piłkarz najprawdopodobniej niedługo zmieni pracodawcę, o transfer zabiega Raków Częstochowa - więcej TUTAJ.

Radosław Murawski nie znalazł się w kadrze meczowej Denizlisporu. Pomocnik już wcześniej podpisał kontrakt z Lechem Poznań, latem dołączy do nowego zespołu.

Fatih Karagümrük SK - Denizlispor 5:1 (2:1)
0:1 - Muris Mesanović 26'
1:1 - Fabio Borini (k.) 42'
2:1 - Artur Sobiech 45'
3:1 - Jeremain Lens 52'
4:1 - Artur Sobiech 80'
5:1 - Vegar Hedenstad 90'