Premier League. Komplet punktów Southampton FC. Jan Bednarek poza składem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Peter Cziborra  / Na zdjęciu: radość piłkarzy Southampton FC
Getty Images / Peter Cziborra / Na zdjęciu: radość piłkarzy Southampton FC

Gracze Southampton FC sprostali zadaniu i zwyciężyli 3:1 z Fulham FC. Po obu stronach błyszczeli młodzi zawodnicy. Niestety, Jan Bednarek pauzował z powodu kontuzji kostki.

"Święci" przejęli inicjatywę już od pierwszego gwizdka sędziego Craiga Pawsona. Miejscowi udokumentowali swoją przewagę w 27. minucie. James Ward-Prowse dośrodkował z rzutu wolnego, piłka wylądowała pod nogami Che Adamsa, który z niewielkiej odległości trafił do siatki.

W drugiej połowie pierwszego gola na poziomie Premier League strzelił Nathan Tella. Z prawej strony zagrał Kyle Walker-Peters i młody skrzydłowy świetnie sfinalizował akcję.

Podopieczni Scotta Parkera nie odpuszczali. Ich starania przyniosły skutek na kwadrans przed końcem. Bobby Reid przekazał piłkę Fabio Carvalho, który również strzelił pierwszą bramkę w angielskiej elicie.

Ostatnie słowo należało do piłkarzy Ralpha Hasenhuettla, którzy rozpracowali defensywę rywali. Zwycięstwo Southampton przypieczętował Theo Walcott, asystę zaliczył Tella.

Wynik nie uległ już zmianie. Na tę chwilę Southampton zajmuje 13. miejsce w ligowej tabeli. Fulham już wcześniej straciło szanse na utrzymanie, aktualnie jest na 18. pozycji.

Jan Bednarek nie był w stanie pomóc swoim kolegom. Ralph Hasenhuettl potwierdził, że reprezentant Polski doznał kontuzji na wtorkowym treningu. - Został uderzony i ma mały problem z kostką - mówił wcześniej menadżer (więcej TUTAJ).

Southampton FC - Fulham FC 3:1 (1:0) 1:0 - Che Adams 27' 2:0 - Nathan Tellla 60' 2:1 - Fabio Carvalho 75' 3:1 - Theo Walcott 82'