Piłkarze Leicester City wyrazili solidarność z Palestyną po wygranym finale Pucharu Anglii

Hamza Choudhury i Wesley Fofana wykorzystali fetę po zdobyciu Pucharu Anglii, by wykazać wsparcie dla mieszkańców Palestyny. Świętowali zdobycie trofeum z flagą nieuznawanego państwa.

Marcin Jaz
Marcin Jaz
Hamza Choudhury z flagą Palestyny po wygranym finale Pucharu Anglii Getty Images / Plumb Images/Leicester City FC / Na zdjęciu: Hamza Choudhury z flagą Palestyny po wygranym finale Pucharu Anglii
Wesley Fofana zagrał 90 minut, a Hamza Choudhury wszedł na boisko w 82. minucie w finale Pucharu Anglii. Ich Leicester City wygrało z Chelsea FC 1:0 i "Lisy" mogły się cieszyć z pierwszego w historii triumfu w FA Cup.

Wspomniani piłkarze Leicester wykorzystali okazję do świętowania triumfu, by zsolidaryzować się z Palestyną. Choudhury odbierał medal za zwycięstwo w Pucharze Anglii z założoną palestyńską flagą, pozował z nią do zdjęć. Później niósł ją razem z Fofaną.

Od połowy kwietnia relacje między Palestyną a Izraelem są bardzo mocno napięte. Główną przyczyną starć są restrykcje wprowadzone przez izraelską policję na czas Ramadanu oraz wyrok Sądu Najwyższego w sprawie eksmisji rodzin arabskich z domów stojących na ziemi należącej przed 1948 r. do żydowskich organizacji religijnych. Arabowie ścierali się ze służbami porządkowymi. Z kolei żydowscy nacjonaliści atakowali arabskich i palestyńskich manifestantów.

Od kilku dni dochodzi do serii bombardowań w rejonie Jerozolimy i Strefy Gazy. W nalotach zginęło już kilkadziesiąt osób, w tym dzieci.

Warto tutaj dodać, że Fofana i Choudhury są muzułmanami.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)