Premier League. Rozczarowanie West Hamu. Młoty bez realnych szans na Ligę Mistrzów

Po remisie 1:1 z Brighton zespół West Hamu wciąż plasuje się na pozycji dającej miejsce w Lidze Europy, ale o Lidze Mistrzów raczej może zapomnieć.

Michał Piegza
Jesse Lingard (w czarnym stroju) w walce z piłkarzami Brighton PAP/EPA / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Jesse Lingard (w czarnym stroju) w walce z piłkarzami Brighton
West Ham dobry sezon ma szansę przypieczętować awansem do europejskich pucharów. Młoty mogą jednak równie dobrze skończyć sezon poza pozycją dającą prawo gry w elitarnych rozgrywkach.

W sobotni wieczór Młoty gościły na boisku Brughton. Gospodarze plasują się tuż nad strefą spadkową, ale mogą już być spokojni o przyszłość w Premier League.

Pierwsza połowa rozczarowała. Żadna z drużyn nie zamierzała rzucać się na rywala. Brakowało uderzeń i spięć w polach karnych. Na pierwszy celny strzał czekać trzeba było do 44. minuty, kiedy mocny strzał sprzed pola karnego Tomasa Soucka odbił bramkarz. Wcześniej kilka razy szansy szukał Pablo Fornals, ale próby były blokowane.

Więcej działo się po zmianie stron. Czujny musiał być Łukasz Fabiański. Polaka trzykrotnie starał się pokonać Alireza Jahanbakhsh. W 55. minucie bramkarz miał sporo szczęścia, kiedy futbolówka po strzale z ostrego kąta przeleciała tuż obok słupka.

Ciekawiej zrobiło się dopiero w końcówce. W 83. minucie głową tuż obok słupka uderzył Craig Dawson. Chwilę później padł gol dla gospodarzy. Percy Tau zagrał prostopadle do Dannego Welbecka, a ten przymierzył ponad wychodzącym z bramki Fabiańskim.

Goście wyrównali trzy minuty później. Mierzony strzał sprzed pola karnego oddał Said Benrahma i piłka znalazła się w bramce. Na więcej Młotów nie było już stać. Strata dwóch punktów sprawiła, że zespół Łukasza Fabiańskiego raczej już nie ma szans na zakwalifikowanie się do rozgrywek Ligi Mistrzów.

W barwach Brighton poprawne zawody rozegrał Jakub Moder. Cały mecz na ławce spędził Michał Karbownik.

Brighton and Hove Albion - West Ham United 1:1 (0:0)
1:0 - Danny Welbeck 84'
1:1 - Said Benrahma 87'

Brighton: Robert Sanchez - Steven Alzate (68' Adam Lallana), Ben White, Adam Webster, Dan Burn - Alireza Jahanbakhsh (74' Percy Tau), Pascal Gross, Yves Bissouma, Jakub Moder - Leandro Trossard (83' Andi Zeqiri) - Danny Welbeck.

West Ham: Łukasz Fabiański - Vladimir Coufal, Craig Dawson, Angelo Ogbonna, Aaron Cresswell - Tomas Soucek, Declan Rice - Jarrod Bowen (64' Said Benrahma), Jesse Lingard, Pablo Fornals - Michail Antonio.