Serie A: brat nie pomógł bratu. Klub Kamila Glika wyrzucony z ligi

Koniec nadziei Benevento Calcio na utrzymanie w lidze włoskiej. Pomóc klubowi Kamila Glika mogli we wtorek piłkarze Lazio, ale w wypełnionym kontrowersjami meczu zremisowali 0:0 z Torino FC.

Sasa Lukic z Torino FC (przy piłce) podczas akcji w meczu z Lazio PAP/EPA / MAURIZIO BRAMBATTI / Na zdjęciu: Sasa Lukic z Torino FC (przy piłce) podczas akcji w meczu z Lazio
Kibice Lazio długo spoglądali na zaległy mecz z Torino FC z nadzieją na zbliżenie się do najlepszej czwórki w tabeli. Rzeczywistość okazała się jednak dla nich przykra, po przegranych w sobotę 0:2 derbach z AS Romą podopieczni Simone Inzaghiego stracili szansę na zakwalifikowanie się do Ligi Mistrzów. Lazio wystąpi w Lidze Europy.

Inzaghi zapowiadał, że jego drużyna postara się o rehabilitację po derbach della Capitale. Ponadto meczowi towarzyszył podtekst. Potknięcie Lazio oznaczało spadek Benevento Calcio prowadzonego przez Filippo Inzaghiego. Brat z Rzymu mógł pomóc bratu tylko zwycięstwem.

Przez większą część spotkania atakowali Biancocelesti. W końcówce pierwszej połowy piłka znalazła się w bramce Torino po strzale Ciro Immobile, ale gol nie został uznany z powodu kontrowersyjnego faulu na Nicolasie N'Koulou. Rzymianie mieli dużo pretensji do Michaela Fabbriego. Sporo szans miał Vedat Muriqi, ale tradycyjnie rozczarowywał. Niezła była próba Luisa Alberto, ale poradził sobie z nią Salvatore Sirigu.

Toro było przywiązane do zwycięskiego remisu 0:0, atakowało sporadycznie. Dwa uderzenia oddał Antonio Sanabria, a po jednym z nich piłka odbiła się od słupka. Obramowanie zostało obite również po przeciwnej stronie boiska. W 84. minucie Ciro Immobile nieznacznie spudłował płaskim strzałem z rzutu karnego, którego przyznanie również było bardzo dyskusyjne. Dużo kontrowersji, ale mało jakości.

Szymon Czyż i Karol Linetty nie zagrali. Pomocnik Lazio był poza kadrą, a reprezentant Polski na ławce rezerwowych.

Lazio - Torino FC 0:0

W 84. minucie Ciro Immobile (Lazio) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił w słupek.

Lazio: Thomas Strakosha - Adam Marusić, Luiz Felipe (68' Patric), Stefan Radu (76' Andreas Pereira) - Manuel Lazzari, Jean-Daniel Akpa Akpro (76' Marco Parolo), Lucas Leiva (68' Gonzalo Escalante), Luis Alberto, Mohamed Fares (62' Senad Lulić) - Vedat Muriqi, Ciro Immobile

Torino: Salvatore Sirigu - Armando Izzo, Nicolas N'Koulou, Bremer - Wilfried Stephane Singo, Tomas Rincon (86' Daniele Baselli), Rolando Mandragora, Sasa Lukić, Christian Ansaldi - Antonio Sanabria (86' Simone Zaza), Andrea Belotti (90' Simone Verdi)

Żółte kartki: Strakosha, Alberto, Felipe (Lazio)

Sędzia: Michael Fabbri