Liga Europy. Oszaleli ze szczęścia! Co za radość piłkarzy Villarreal CF (WIDEO)

W finale Ligi Europy Villarreal CF pokonał po rzutach karnych Manchester United i niespodziewanie sięgnął po trofeum. Szalonej radości piłkarzy hiszpańskiego klubu nie było końca.

Łukasz Witczyk
piłkarze Villarreal CF PAP/EPA / Michael Sohn / Na zdjęciu: piłkarze Villarreal CF
To największy sukces w historii Villarreal CF. W finale Ligi Europy to Manchester United był faworytem. Za Czerwonymi Diabłami stały doświadczenie, historia, budżet, wartość zawodników. Jednak to hiszpański klub świętował. Gracze Villarreal CF pokazali, że pieniądze nie grają. Po zmarnowanym przez Davida de Geę rzucie karnym to oni mogli świętować.

Radość była szalona. Gdy tylko okazało się, że w konkursie jedenastek Villarreall wygrał 11:10, piłkarze ruszyli na boisko, by cieszyć się z ogromnego sukcesu, dzięki któremu klub wywalczył awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie.

Świętowanie trwało długo. Przed i po odebraniu pucharu zawodnicy odbywali rundę honorową po stadionie. Cieszyli się z ubranymi na żółto hiszpańskimi kibicami. Na pamiątkę zabrano też siatkę z jednej z bramek.

Mecz zakończył się remisem 1:1. W 29. minucie gola dla Żółtej Łodzi Podwodnej zdobył najlepszy strzelec tej ekipy - Gerard Moreno. Po przerwie wyrównał Edinson Cavani. W dogrywce gole nie padły i rozstrzygnięcie przyniósł dopiero konkurs rzutów karnych. Po 21 celnych strzałach jedenastkę zmarnował dopiero de Gea.